هویج پلو با گوشت قلقلی یکی از روش های بسیار ساده و خوشمزه برای تهیه یک پلوی سنتی ایرانی می باشد که شما می توانید با گوشت قلقلی تهیه کنید و با انواع مغز ها تزیین و یک پلوی مجلسی درجه یک برای مهمانی یا خانواده خود تهیه کنید. این روش هویچ پلو با گوشت چرخ کرده بسیار سریع تر حاضر می شود و شما می توانید هویج را بین پلو بریزید و یا در انتها به همراه تزیین روی برنج ساده قرار دهید که کاملا دلخواه است. امروز در آشمزی طرز تهیه هویج پلو با گوشت قلقلی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه هویج پلو با گوشت قلقلی

برنج2 پیمانه
هویج2 عدد
زعفران1 ق چای خوری
شکر1 ق غذا خوری
گوشت چرخ کرده200 گرم
پیاز1 عدد
زرشک، خلال پسته، خلال بادامبه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، دارچینبه مقدار لازم

طرز تهیه هویج پلو با گوشت قلقلی خوشمزه و مجلسی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا برنج را بشورید و با کمی نمک خیس کنید. سپس هویج را پوست بگیرید و رنده ریز یا درشت بزنید و به همراه کمی کره و زعفران داخل تابه ریخته و کمی تفت دهید تا سرخ شود و بعد شکر و به همراه چند قاشق آب اضاقه کنید و درب تابه را قرار دهید تا هویج ها نرم شود و آب اضافه کشیده شود.

مرحله دوم: تهیه گوشت قلقلی

در ادامه باید پیاز را پوست بگیرید و رنده ریز بزنید و آب پیاز را بگیرید و به همراه گوشت و ادویه ها و کمی نمک خوب روز دهید تا مسنجم شود و بعد از مواد بردارید و گرد کنید و داخل تابه به همراه کمی روغن سرخ کنید.

مرحله سوم: تهیه هویچ پلو با گوشت قلقلی

هویج را از روی حرارت بردارید. برنج را روی حرارت قرار دهید تا بجوش بیاید و بعد آبکش کنید و کف برنج ته دیگ دلخواه قرار دهید و برنج را به همراه هویج مخلوط کنید و دم بگذارید. زرشک را به همراه کمی شکر تفت دهید. خلال بادام و پسته را با 1 ق غذا خوری گلاب از قبل خیس کنید و داخل تابه کمی تفت دهید. در انتها هویج پلو را روی دیس کشیده و با گوشت قلقلی و خلال ها تزیین و سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه هویج پلو با گوشت قلقلی

  1. می توانید گوشت را به همراه پلو دم بگذارید.
  2. به دلخواه کمی دارچین به هویج اضافه کنید.
  3. میزان افزودن شکر به شیرین بودن هویج های شما بستگی دارد.
4/5 - (15 امتیاز)

دسته بندی شده در: