کوکی وانیلی یک شیرینی بین المللی است که در بیشتر کشور ها در طعم و شکل های متنوع تهیه می شود. این کوکی یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین کوکی ها است که در زمان کمی نیز قابل تهیه است و می توانید همراه چای یا شیر به عنوان صبحانه یا میان وعده استفاده کنید و لذت ببرید. این کوکی ها می تواند برای کودکان نیز بسیار جذاب باشد و ار آن به عنوان تغذیه کودکان استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه کوکی وانیلی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کوکی وانیلی

آرد200 گرم یا 1 و 1/2 لیوان
پودر قند100 گرم یا 2/3 لیوان
روغن مایع100 میلی لیتر یا 2/3 لیوان
وانیلکمی
تخم مرغ1 عدد
نمک1 پنس
بکینگ پودر1/2 ق غذا خوری سر صاف

طرز تهیه کوکی وانیلی

مرحله اول: ترکیب کردن مواد کوکی وانیلی

در ابتدا تخم مرغ را در کاسه ای بشکنید و به آن وانیل و نمک را اضافه کنید. پودر قند را نیز الک کرده و به مواد بیفزایید در ادامه روغن مایع را نیز اضافه کرده و با همزن برقی خوب هم بزنید تا کشدار و ترکیب شود. در ادامه بکینگ پودر را نیز بیفزایید.

مرحله دوم: پخت کوکی در فر

آرد را کم کم به مواد اضافه کنید و با دست ورز دهید تا یک خمیر لطیف بدست بیاید. از خمیر تهیه شده به اندازه گردو بردارید و به آن شکل دلخواه بدهید سپس در سینی فر چرب شده با فاصله از هم بچینید و در فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه به مدت 10 دقیقه قرار دهید تا شیرینی ها به خوبی بپزد.

مرحله سوم: پخت کوکی در تابه

برای این کار ابتدا یک کاغذ روغنی در تابه قرار دهید و کوکی ها را در آن بچینید سپس یک دمکنی روی درب تابه قرار دهید و درب تابه را ببندید سپس روی شعله ملایم قرار دهید تا به خوبی کوکی ها بپزد.

فوت و فن های طرز تهیه کوکی وانیلی

  1. برای جدا کردن کوکی ها از سینی فر ابتدا صبر کنید تا کوکی ها خنک شود سپس آن ها را جدا کنید.
  2. شما می توانید از اسمارتیز یا شکلات چیپسی نیز برای تزیین روی کوکی ها استفاده کنید.
  3. اگر از فر برقی یا تستر استفاده می کنید دما باید روی 170 درجه باشد و به مدت 10 الی 12 دقیقه بپزد.
Rate this post

دسته بندی شده در: