دوستان و همران عزیز آشمزی، با شما هستیم با آموزش یک غذای دانشجویی … خوراک تن ماهی و گوجه فرنگی به دلیل سرعت بالای آماده شدن بسیار مناسب دانشجویان و کسانی است که شاغل هستند و زیاد فرصت آش‍‍‍‍‍پزی ندارند. خوراک تن ماهی و گوجه فرنگی یک غذای مقوی و مناسب برای کودکانی است که بسیار بدغذایی میکنند و از خوردن ماهی به دلیل تیغ دار بودن آن دوری می کنند. خوراک تن ماهی و گوجه فرنگی را می توانید در وعده های غذایی خود قرار دهید و از طعم و مزه ی این خوراک دلمزه لذت ببرید.

مواد لازم برای تهیه خوراک تن ماهی با گوجه فرنگی

تن ماهی۱ عدد
گوجه فرنگی۲ عدد
برنج۲ پیمانه
شوید خشک۱ قاشق غذا خوری
روغن نیمه جامد۱ قاشق غذا خوری
پیاز۱عدد
رب گوجه فرنگی۱ قاشق غذا خوری
سیر۱ حبه
نمک، فلفل سیاه و قرمز و زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه خوراک تن ماهی و گوجه فرنگی

مرحله اول: برنج

برنج را شسته و به میزان ۳ لیوان آب و ۱ قاشق غذا خوری نمک، در یک قابلمه بگذارید و زمان دهید به مدت ۱ تا ۲ ساعت برنج خیس بخورد. سپس روغن نیمه جامد و شوید را به برنج اضافه کنید؛ قابلمه برنج را روی حرارت بگذارید و زمان دهید تا آب برنج بخار شود و هم بزنید تا برنج و روغن و شوید با هم ترکیب شود. درب قابلمه را دم کش بیندازید و زیر حرارت را کم کنید تا برنج دم بکشد.

مرحله دوم: گوجه فرنگی

گوجه فرنگی ها را به صورت حلقه ای برش دهید و با کمی روغن و نمک در ماهی تابه سرخ کنید.

مرحله سوم: تن ماهی

تن ماهی را می توانید بدون باز کردن درب کنسرو، در آب جوش بیندازید و بعد از ۲۰ دقیقه از آب جوش در بیاورید و با پلو نوش جان کنید. اما آشمزی برای شما پیشنهاد دارد تا به این روش تن ماهی را آماده کنید. پیاز را نگینی خرد کرده و سپس به همراه سیر له شده در تابه بریزید و تن ماهی را باز کرده و به ترکیب سیر و پیاز اضافه کنید. بر روی حرارت بگذارید و هم بزنید تا سیر و پیاز با تن ماهی کمی سرخ شود. سپس رب گوجه را به همراه ادویه ها اضافه کنید. تفت دهید تا عطر ادویه ها بلند شود. سپس ۱ لیوان آب بریزید و ۱۰ دقیقه زمان دهید تا تن ماهی آماده شود.

مرحله چهارم: پایان کار

برنج دم کشیده را در دیس بکشید و تن ماهی و گوجه فرنگی آماده شده را در ظرف مورد نظر سرو کنید و به همراه چاشنی مورد نظر نوش جان فرمايید.

طرز تهیه خوراک تن ماهی و گوجه فرنگی

نکات کمک کننده در تهیه خوراک تن ماهی و گوجه فرنگی

  1. می توانید تن ماهی و گوجه فرنگی را بدون برنج آماده کنید.
  2. در تهیه تن ماهی می توانید تن ماهی را با تخم مرغ نوش جان فرمایید.
  3. برای خوشمزه تر شدن این خوراک می توانید تن ماهی را لاپلو آماده کنید.
  4. می توانید در تهیه برنج، برنج را آبکش کرده و سیب زمینی و نان را برای ته دیگ استفاده کنید.
  5. برای عطر بهتر در تن ماهی میتوانید از زعفران دم کرده نیز استفاده کنید.
  6. برای آماده سازی زعفران، به میزان ۱ قاشق چایخوری زعفران ساییده شده را در یک فنجان بریزید و به مقدار ۲ قاشق غذا خوری آب جوشیده اضافه کنید و سپس زعفران شما آماده است.
5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: