نان تورتیلا یا ترتیلا یکی از نان های مکزیکی است که با آرد ذرت تهیه می شود. از این نان نازک و سفید برای تهیه خیلی از غذا ها استفاده می کنند، مثل بوریتو، انچیلادا و تاکو که از غذا های محبوب این کشور می باشد. در جنوب مکزیک نان مصرفی روزانه مردم نان تورتیلا می باشد. این نان با مقداری چربی تهیه می شود که در طعم آن بسیار تاثیر گذار است. امروز طرز تهیه نان ترتیلا را به شما آموزش می دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز برای نان تورتیلا خانگی بدون فر:

آرد ذرت180 گرم
پودر پخت10 گرم
روغن حیوانی30 گرم
نمک5 گرم
آب300 میلی لیتر

طرز تهیه نان ترتیلا بدون فر با آرد ذرت:

مرحله اول آماده سازی خمیر:

ابتدا آردسفید، آرد ذرت ، نمک و جوش شیرین را داخل کاسه ای بریزید و با هم خوب مخلوط کرده و از الک عبور دهید تا هوا دهی شود.

افزودن روغن حیوانی:

حالا روغن حیوانی را به مواد خشک افزوده و با نوک انگشتان روغن را به خورد آرد بدهید. بعد آب را افزوده و کل مواد را با هم ورز دهید تا خمیر حالت منسجمی پیدا کند.

قسمت بندی خمیر :

حالا روی میز کار کمی آرد ریخته و خمیر را به میز کار انتقال دهید و خوب ورز داده تا خمیر کاملا یکدست شود. حالا خمیر را به 24 قسمت مساوی تقسیم کنید. و هر قسمت را به وسیله وردنه به صورت کاملا گرد در بیاورید.

پخت نان ترتیلا در تابه:

حالا تابه ای ضخیم را روی حرارت قرار دهید و زمانی که گرم شده نان آماده شده را برای پخت داخل تابه بیندازید و اجازه دهید تا کاملا پخته شود زمانی که هر دو سمت نان پخته شده و لکه های قهوه ای پدیدار شد نان را از تابه خارج کرده و نان بعدی را می پزیم و بعد از خنک شده داخل سفره پارچه ای پیچید تا خشک نشوند.

فوت و فن تهیه نان ترتیلا در تابه:

  1. این نان بسیار مناسب صبحانه هم می باشد.
  2. خمیر را در معرض هوای آزاد قرار ندهید تا کیفیت خود را از دست ندهد.
  3. این را بر روی ساج و زغال هم می توان تهیه کرد.
  4. راز داشتن نانی با کیفیت ورز دادن زیاد آن است.

4.2/5 - (4 امتیاز)

دسته بندی شده در: