ترشه کباب گیلانی یکی از لذیذ ترین و متنوع ترین غذا ها است که حتما بعد از یک بار امتحان کردن آن دوباره آن را امتحان خواهید کرد. برخلاف اسم تین غذا که شاید فکر کنید مرغ را کبابی می کنند اما اینطور نیست و این غذا خورش مانند است. این غذا را می توانید با نان یا برنج میل کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه ترشه کباب را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه ترشه کباب گیلانی

سینه و ران مرغبه میزان لازم
پیاز2 عدد
هویج1 عدد
سیب زمینی2 عدد
گوجه
برگ بو و چوب دارچینبه مقدار دلخواه
سیر2 حبه
زردچوبه، نمک، پودر پابریکا و پودر غوره

طرز تهیه ترشه کباب گیلانی

مرحله اول: تفت دادن و اضافه کردن مواد لازم

ابتدا پیاز را پوست کنید و خرد کنید سپس در تابه روغن بریزید و آن را روی گاز قرار دهید و پیاز را در آن تفت دهید تا سبک شود در ادامه ادویه های گفته شده را اضافه کنید و هم بزنید. تکه های مرغ را به تابه اضافه کنید و بعد از آن هویج خرد شده و برگ بو را بیفزایید.

مرحله دوم: اضافه کردن سیر

سیر را پوست کنید و به مواد اضافه کنید سپس مقداری آب به مواد اضافه کنید و درب قابلمه را قرار دهید تا مواد بپزد. مقداری رب در قابلمه بریزید و با روغن آن را تفت دهید سپس مقداری آب مرغ به آن اضافه کنید و هم بزنید. گوجه ها را نیز با مقداری روغن در تابه سرخ کنید.

مرحله سوم: تهیه ترشه کباب

در یک تابه روغن بریزید و مرغ پخته شده را سرخ کنید. مرغ را با سس تهیه شده ترکیب کنید و بزایرد کمی بپزد سپس در ظرف سرو بریزید. سیب زمینی را پوست کنید و خلالی خرد کنید سپس در تابه همراه روغن سرخ کنید. در ادامه سیب زمینی سرخ کرده ها را به همراه گوجه های سرخ کرده در ظرف سرو بریزید و میل کنید نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه ترشه کباب گیلانی

  1. برای اینکه مرغ شما خوش طعم تر شود بعد از اضافه کردن مرغ سرخ شده به سس مقداری پودر نارنج به آن اضافه کنید.
  2. شما می توایند بعد از تهیه مرغ را با سس ترکیب نکنید و در هنگام میل کردن این کار را انجام دهید.
  3. از مقداری بادمجان سرخ کرده نیز می توانید در تهیه این غذا در هنگام اضافه کردن سیب زمینی سرخ کرده نیز استفاده کنید.
1/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: