ته چین قالبی تک نفره یکی از پیشنهاد های خوب و عالی برای پیش غذا می باشد. ته چین معمولا آماده سازی اش به شکل بزرگ و قابلمه ای کمی مشکل است مخصوصا برگرداندن ته چین در دیس کاری مشکل می باشد. ته چین به صورت قالبی و تک نفره با استفاده از قالب مافین یکی از راه هایی است که آماده سازی این غذای خوشمزه را راحت کرده است. بنابراین همراه ما باشید برای آماده سازی ته چین قالبی تک نفره در آشمزی.

مواد لازم برای ته چین قالبی تک نفره

برنج۴ پیمانه
ماست چکیده۱ پیاله
زعفران۱ استکان
تخم مرغ۴ عدد
نمک۱ قاشق مربا خوری
سینه مرغنصف ۱ عدد
زرشک۲ قاشق غذا خوری
شکر۱ قاشق مربا خوری
پیاز۱ عدد
فلفل سیاه زردچوبهبه میزان لازم
آب و روغنبه میزان لازم

طرز تهیه ته چین قالبی تک نفره

مرحله اول: مرغ

در یک قابلمه پیاز را خرد کرده و سپس روغن را اضافه کنید و قابلمه را روی حرارت گذاشته تا پیاز سرخ شود. سپس مرغ و ادویه ها را به پیاز اضافه کنید و کمی تفت دهید و سپس ۲ لیوان آب به آن اضافه کرده و زمان دهید تا آب به جوش آید و سپس زیر شعله را کم کنید و سپس به مدت ۱ ساعت زمان دهید تا مرغ پخته شود.

مرحله دوم: زرشک

زرشک را به همراه شکر و روغن در یک تابه ریخته و کمی روی حرارت تفت دهید و سپس کنار بگذارید.

مرحله سوم: برنج

برنج را بهتر است با ترکیب برنج خارجی و ایرانی آماده کنید تا برنج بهتر قد بکشد و دان شود. برنج را با ۵ لیوان آب و نمک و روغن در یک قابلمه بریزید و زمان دهید تا کمی برنج خیس بخورد و سپس برنج را روی حرارت گذاشته تا آب برنج تمام شود. سپس برنج را با تخم مرغ و ماست چکیده و زعفران مخلوط کنید.

مرحله چهارم: ته چین قالبی تک نفره

ابتدا فر را با حرارت ۱۵۰-۲۰۰ درجه سانتی گراد روشن کنید. سپس قالب مافین را چرب کرده و به مقدار ۱ قاشق در قالب بریزید و با پشت قاشق کمی فشار دهید تا فرم بگیرد و سپس مرغ ریش ریش شده و زرشک را اضافه کنید و دوباره برنج زعفرانی بریزید و به همرن ترتیب ته چین قالبی تک نفره را آماده کنید و در فر قرار دهید به مدت ۴۰ تا ۵۰ دقیقه. البته در این مدت فر را چک کنید که ببینید ته چین آماده شده است یا نه.

ته چین قالبی تک نفره

مرحله پنجم: سرو ته چین قالبی تک نفره

در آخر ته چین های آماده شده را از قالب به راحتی برگردانید و در ظرف مورد نظر بچینید و با زرشک و مرغ تزئین کنید و نوش جان کنید.

ته چین قالبی تک نفره

نکات لازم در تهیه ته چین قالبی تک نفره

  1. میتوانید از گوشت خورشتی در ته چین استفاده کنید.
  2. می توانید از خلال بادام و پسته به همراه زرشک برای تزئین استفاده کنید.
  3. برای هر یک پیمانه برنج ۱ قاشق ماست و یک عدد تخم مرغ در نظر گرفته میشود.
  4. البته میتوانید مقدار تخم مرغ را با ۲ پیانه برنج در نظر بگیرید.
  5. می توانید از پیاله های چینی استفاده کنید و در کف قابلمه و یا سینی فر بگذارید و در این صورت دیگر نیازی به قالب مافین نمی باشد.

3/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: