کوکو شیرین یکی از انواع کوکو ها است که شما می توانید در خانه تهیه کنید و یک کوکوی متفاوت داشته باشید. از این کوکو می توانید به عنوان پیش غذا یا دسر در مهمانی ها و جشن های خود استفاده کنید. رنگ و عطر این کوکو به دلیل استفاده از زعفران در آن بسیار جذاب و خوش طعم است. امروز در آشمزی طرز تهیه کوکو شیرین را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کوکوشیرین

سیب زمینی۲ عدد
تخم مرغ۳ عدد
وانیل۱/۲ ق چای خوری
شکر۱ ق غذا خوری
پودر هل۱ ق مربا خوری
گلاب۱/۳ لیوان
زعفرانبه میزان دلخواه
کره۱۰۰ گرم

مواد لازم برای تهیه شهد کوکو شیرین

شکر۲لیوان
آب۱ لیوان

طرز تهیه کوکو شیرین

مرحله اول: پخت سیب زمینی

ابتدا در یک قابلمه آب بریزید و سیب زمینی ها را در قابلمه قرار دهید سپس قابلمه را روی گاز قرار دهید تا سیب زمینی ها بپزد. در ادامه بعد از پخت سیب زمینی ها آن را با رنده خرد کنید و در یک کاسه بریزید سپس تخم مرغ ها را در کاسه بشکنید.

مرحله دوم: اضافه کردن مواد لازم

شکر را نیز به کاسه اضافه کنید و در ادامه ها و وانیل را نیز بیفزایید. با همزن مواد را خوب هم بزنید تا ترکیب شوند. گلاب و زعفران دم کرده را نیز اضافه کنید و کمی هم بزنید.

مرحله سوم: پخت کوکو شیرین

کره را در یک تابه بریزید سپس روی گاز با حرارت ملایم قرار دهید تا ذوب شود و در ادامه مواد کوکو را به تابه اضافه کنید و صبر کنید تا یک طرف آن پخته شود سپس آن را برگردانید تا طرف دیگر نیز بپزد بعد از پخت کوکو را به شکل دلخواه برش بزنید. شکر و آب را در یک قابلمه بریزید و روی گاز قرار دهید تا شکر حل شود سپس به عنوان شهد آن را روی کوکو های تهیه شده بریزید نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه کوکو شیرین

  1. برای شهد تهیه شده می توانید از گلاب و زعفران نیز به همراه شکر و آب استفاده کنید.
  2. برای تزیین روی کوکو از زرشک و خلال های بادام و پسته نیز می توان استفاده کرد.
  3. برای اضافه کردن شهد به کوکو ابتدا صبر کنید تا شهد کمی خنک شود سپس آن را روی کوکو بریزید.
  4. اگر پودر هل در دسترس نبود می توانید آن را حذف کنید.
2.7/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: