کسرول اسفناج یکی از غذاهایی است که شما می توانید به عنوان پیش غذا در مجالس خود استفاده کنید همچنین این غذا خود به تنهایی می تواند یک وعده کامل نیز باشد. طعم این غذا به قدری خوشمزه است که شما به هبچ عنوان طعم اسفناج را حس نخواهید کرد. از خواص اسفناج می توان به منبع غنی آهن و سایر ویتامین ها اشاره کرد. کسرول به غذایی گفته می شود که در ظرفی که در فر پخته شده است با همان ظرف نیز سرو شود. امروز در آشمزی طرز تهیه کسرول اسفناج را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کسرول اسفناج

اسفناج500 گرم
قارچ250 گرم
پیاز1 عدد
پنیر خامه ای100 گرم
تخم مرغ1 عدد
پنیر پیتزابه میزان دلخواه
نمک و فلفلکمی

طرز تهیه کسرول اسفناج

مرحله اول: تفت دادن پیاز و قارچ

پیاز را پوست کنید و با چاقو خرد کنید سپس در یک تابه روغن بریزید و پیاز را در آن تفت دهید سپس قارچ ها را بشورید و اسلایسی خرد کنید در ادامه قارچ را نیز در تابه بریزید و تفت دهید.

مرحله دوم: تفت دادن اسفناج ها

اسفناج ها را پاک کنید و با آب بشورید سپس به اندازه متوسط خرد کنید و در تابه بریزید و کمی تفت دهید و به آن مقداری نمک نیز اضافه کنید.

مرحله سوم: هم زدن مواد لازم

تمام مواد تفت و سرخ شده را در یک کاسه بریزید و به آن پنیر خامه ای و فلفل را اضافه کنید سپس تخم مرغ را نیز بشکنید و مواد را با قاشق خوب هم بزنید تا ترکیب شوند سپس در ادامه کف ظرفی که می خواهید مواد را با آن در فر قرار دهید را چرب کنید.

مرحله چهارم: قرار دادن کسرول در فر

مواد ترکیب شده را در ظرف فر بریزید سپس پنیر پیتزا را روی مواد بریزید و آن را در فر با دمای 160 درجه قرار دهید تا بپزد و طلایی شود بعد از پخت آن را به دلخواه برش بزنید نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه کسرول اسفناج

  1. اگر فر در دسترس نبود می توانید از تابه نیز برای پخت کسرول اسفناج استفاده کنید به این صورت که مقداری روغن در تابه بریزید و مواد را اضافه کنید و بزارید بپزد.
  2. مدت زمان لازم برای پخت این غذا تقریبا 30 تا 45 دقیقه است و وقتی کاملا طلایی شد یعنی آماده است.
  3. به صورت دلخواه می توانید بعد از اضافه کردن پنیر پیتزا گوجه را ورقه ای کنید و به کسرول اضافه کنید.
1/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: