ریحان پلو به چند روش تهیه می شود که در تهیه آن از گوشت قلقلی، گوشت چرخ کرده و مرغ استفاده می شود که در این دستور تهیه ریحان پلو با مرغ گفته شده است که شما می توایند به دو صورت آن را تهیه کنید یکی از این صورت ها این است که مرغ را ریش ریش کنید یا می توانید مرغ را سرخ کنید و در لا به لای ریحان پلو استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه ریحان پلو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه ریحان پلو

برنج4 پیمانه
ریحان سبز500 گرم
مرغ600 گرم
رب گوجه2 ق غذا خوری
نمک، فلفل سیاه و زردچوبهبه مقدار لازم
پیاز2 عدد

طرز تهیه ریحان پلو

مرحله اول: پخت مرغ

ابتدا مرغ را در قابلمه قرار دهید و مقداری آب اضافه کنید. سپس پیاز را پوست کنید و به آن اضافه کنید و قابلمه را روی گاز قرا دهید تا مرغ ها بپزد و اگر می خواهید مرغ ها را سرخ کنید و ریش ریش نکنید باید زودتر از روی گاز بردارید تا خیلی نپزد.

مرحله دوم: پخت برنج

برنج را پاک کنید و با آب چند بار بشورید و بزایرد با مقداری نمک و آب خیس بخورند. در ادامه برنج را در قابلمه بریزید و روی گاز قرار دهید تا آب آن خشک شود.

مرحله سوم: ترکیب کردن مرغ و ریحان

ریحان ها را نیز با آب بشورید و سپس خرد کنید. در ادامه مرغ پخته شده را ریش ریش کنید و کمی با ریحان تفت دهید. ادویه و نمک را نیز اضافه کنید و خوب هم بزنید. اگر می خواهید مرغ را سرخ کنید آن را ریش ریش نکنید و با مقداری روغن سرخ کنید سپس به ریحان اضافه کنید.

مرحله چهارم: دم کشیدن برنج

برنج را در آبکش بریزید سپس می توانید کف قابلمه را کمی چرب کنید و سیب زمینی قرار دهید تا ته دیگ داشته باشید و در ادامه ترکیب ریحان و مرغ را به صورت لایه ای به برنج ها اضافه کنید. یک دمکنی روی قابلمه قرار دهید و بزارید برنج دم بکشد نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه ریحان پلو

  1. رب گوجه قابل حذف می باشد و می توانید از آن استفاده نکیند اما اضافه کردن آن باعث خوش رنگ تر شدن ریحان پلو می شود.
  2. برای اینکه پلو شما خوب بپزد دمای گاز را روی ملایم قرار دهید تا خوب بپزد و نسوزد.
  3. از مقداری زعفران دم کرده نیز برای عطر بهتر غذا می توانید استفاده کنید.
3.2/5 - (4 امتیاز)

دسته بندی شده در: