کوبیده مرغ ترش یکی از انواع روش های تهیه کوبیده است که بسیار جدید و متنوع است. در تهیه این نوع از کوبیده به جای گوشت از مرغ استفاده می شود. مقدار مواد گفته شده در دستور برای 4 نفر می باشد که بسته به تعداد افراد شما می توانید مواد را افزایش دهید. امروز در آشمزی طرز تهیه کوبیده مرغ ترش را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کوبیده مرغ ترش

ران وسینه مرغ600 گرم
دنبه60 گرم
پیاز1 عدد درشت
نمک، فلفل سیاه و زعفرانبه میزان لازم

مواد لازم برای تهیه سس

پیاز1 عدد
زردچوبه، فلفل سیاه و نمکمقداری
رب گوجه1 ق غذا خوری
رب انار1 ق غذا خوری
گردو خرد شده100 گرم
سبزیجات معطربه میزان دلخواه

طرز تهیه کوبیده مرغ ترش

مرحله اول: تفت دادن مواد لازم برای تهیه سس

پیاز را پوست کنید و خرد کنید سپس در تابه روغن بریزید و پیاز را در آن سرخ کنید و وقتی پیاز سبک شد ادویه های گفته شده و رب انار و گوجه را اضافه کنید و هم بزنید. گردو خرد شده و آسیاب شده را نیز به تابه اضافه کنید و چند ثانیه تفت دهید.

مرحله دوم: غلیظ شدن سس

سبزیجات معطر خشک شده را اضافه کنید سپس مقداری آب نیز اضافه کنید و صبر کنید تا قل بخورد سپس درب ظرف را ببندید تا کمی بپزد و غلیظ شود.

مرحله سوم: چرخ کردن مرغ

مرغ را در غذاسار یا چرخ گوشت بریزید تا کاملا له شود سپس آن را رد یک ظرف بریزید و به ان دنبه له شده اضافه کنید سپس یک عدد پیاز را خرد و رنده کنید و آب آن را بگیرید سپس آن را به مواد اضافه کنید در ادامه نمک و زعفران را نیز بیفزایید.

مرحله چهارم: ورز دادن مواد و پخت کوبیده

مواد را با دست خوب ورز دهید تا ترکیب شوند. در ادامه در یک تابه روغن بریزید و ان را روی گاز قرار دهید تا روغن کمی گرم شود سسپ مواد را در تابه بریزید و بزارید یک طرف آن بپزد بعد از پخت آن را برش بزنید و آن را برگردانید تا طرف دیگر نیز بپزد.

مرحله پنجم: اضافه کردن کوبیده ها به سس

سس تهیه شده را در یک تابه بریزید و سپس کوبیده ها را در آن قرار دهید و بعد از 15 دقیقه خارج کنید کوبیده مرغ ترش شما آماده است نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه کوبیده مرغ ترش

  1. حتما از ترکیب ران و سینه استفاده کنید تا کباب بافت لطیفی داشته باشد.
  2. گردو و سبزیجات را فقط چند ثانیه حرارت دهید چون اگر بیشتر این کار را انجام دهید باعث سوختن و تلخی در کباب شما می شود.
  3. سبزیجات معطر که می توانید در تهیه این غذا از آن استفاده کنید شامل جعفری و نعنا می باشد.
1/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: