شکلات دست ساز یکی از روش های تهیه شکللات در خانه است که شما می توانید انواع شکلات های دلخواه مغزدار یا ساده را تهیه کنید و از آن برای پذیرایی استفاده کنید. همچنین تهیه شکلات در خانه می تواند بسیار جذاب باشد به علاوه که در تهیه این شکلات ها از مواد نگهدارنده و افزودنی استفاده نمی شود. این شکلات ها را می توانید با مواد و مغز های گوناگون و قالب گوناگون تزیین کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه شکلات دست ساز را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه شکلات دست ساز

شکلات تخته ای ذوب شده1 پیمانه
موز1 عدد
بادام زمینیبه میزان لازم
کره بادام زمینی3 ق غذا خوری

طرز تهیه شکلات دست ساز

مرحله اول: ذوب شدن شکلات

ابتدا شکلات تخته ای را در یک ظرف قرار دهید و کتری را آب بریزید و روی گاز قرار دهید تا جوش بیاید سپس شکلات را روی کتری قرار دهید تا ذوب شود.

مرحله دوم: اضافه کردن موز

موز را پوست کنید و به اندازه دلخواه که دوست دارید در شکلات و قالب شما قرار بگیرد خرد کنید. در ادامه قالب سیلیکونی کوچک یا بزرگ بنا به سلیقه خود را کمی چرب کنید و مقداری از شکلات آب شده خنک شده را در قالب بریزید و روی آن موز قرار دهید.

مرحله سوم: اضافه کردن بادام زمینی و قرار دادن شکلات در یخچال

لایه بعدی را مقداری کره زمینی بریزید سپس روی آن بادام زمینی پوست کنده شده قرار دهید و یک لایه خیلی کوچک شکلات روی آن بریزید. قالب را در یخچال به مدت 12 ساعت قرار دهید تا به طور کامل شکلات ها سفت شود نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه شکلات دست ساز

  1. به جای شکلات کاکائویی می توانید از شکلات شیری نیز استفاده کنید که در این صورت شکلات شما سفید خواهد شد همچنین می توانید از مغز های دیگر مانند گردو وفندق نیز استفاده کنید.
  2. اگر می خوایهد شکلات شما بریا مدت طولانی تری قابل استفاده باشد می توایند موز را حذف کنید تا مدت زمان بیشتری قابل نگهداری باشد.
  3. در روش دیگر می توایند شکلات را در قالب بریزید و روی آن را فقط مغز های دلخواه یا گل محمدی قرار دهید.
  4. اگر می خواهید یکی از لایه های شکلات شما کیک مانند باشد می توانید به جای قرار دادن موز یک تکه کیک کمی خرد شده را قرار دهید.
4/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: