گلت توت فرنگی یکی از دسر هایی است که هم خانواده پای و تارت می باشد و متعلق به کشور فرانسه است. با این تفاوت که مانند پای یا تارت به ظرف مخصوص نیازی ندارد و به آسانی قابل تهیه است و می توانید از آن در پذیرایی های خود استفاده کنید.خمیر گلت نسبت به پای و تارت کم شیرین تر بوده بقه همین دلیل کالری کمتری نسبت به پای داشته و سالم تر است. تهیه این گلت به این صورت است که که شما می توانید داخل گلت را با میوه هایی که دوست دارید پر کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه گلت توت فرنگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه گلت توت فرنگی

توت فرنگی150 گرم
شکر2 ق غذاخوری
نشاسته ذرت1 ق غذاخوری
سس توت فرنگیبه مقدار دلخواه
آرد250 گرم
کره100 گرم
اسانس وانیلچند قطره
باتر میلک2/3 پیمانه

طرز تهیه گلت توت فرنگی

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

برای تهیه باتر میلک باید 2/3 پیمانه شیر را در قابلمه ریخته و روی شعله گذاشته تا کمی ولرم شود. 1 ق غذا خوری سرکه سفید را در شیر بریزید ولی هم نزنید و بزارید 10 دقیقه بماند تا شیر تیکه تیکه شود باتر میلک شما آماده است. کره را از یخچال خارج کرده و در ظرفی آرد و کره سرد را بریزید و به خوبی هم بزنید تا حالت شن مانند به خودش بگیرد. توت فرنگی را بشویید و برگ بالای آن را جدا کنید.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد

به کره و آرد که از قبل مخلوط کرده بودیم اسانس وانیل اضافه می کنیم و بعد هم باتر میلک را اضافه کنید حدود 4 تا 5 دقیقه هم بزنید تا خمیر منسجم شود سپس خمیر را در نایلون بریزید و به مدت 15 دقیقه در یخچال قرار دهید تا خمیر استراحت کند.

مرحله سوم: تهیه مواد داخل گلت

توت فرنگی و شکر را در کاسه ای ریخته و نشاسته ذرت را به آن اضافه کنید و با هم مخلوط کنید سپس روی حرارت گذاشته تا آب بی اندازد و سپس آب آن تبخیر شود. سس توت فرنگی را اضافه کنید و هم بزنید سپس از روی حرارت بردارید تا به دمای محیط برسد.

مرحله چهارم: پهن کردن و تهیه خمیر گلت

خمیر گلت را از یخچال درآوردید و نازک پهن کنید همچنین به طور کامل پهن کنید به طوری که حتما لبه های آن نیز خیلی نازک باشد. مواد تهیه شده از توت فرنگی را روی خمیر ریخته و پخش کنید.

مرحله پنجم: پختن گلت توت فرنگی

فر را از قبل روشن کنید تا گرم شود سپس گلت را در فر قرار داده و دمای فر را روی 180 درجه گذاشته و قرار دهید به مدت 25 دقیقه بپزد.

فوت و فن های طزر تهیه گلت توت فرنگی

  1. برای تزیین می توانید بعد از پخت کمی پودر قند را روی آن الک کنید و بپاشید.
  2. برای خوش رنگ تر شدن می توانید روی لبه های گلت را زرده تخم مرغ بزنیم و بعد هم برای تزیین از پرک بادام استفاده کنید.
  3. استفاده از سس توت فرنگی دلخواه بوده و قابل حذف است اما در صورت استفاده طعم خوبی به گلت می دهد.
Rate this post

دسته بندی شده در: