میرزا قاسمی یکی از غذاهای شمالی است که از شرق تا غرب شمال این غذا بله صورت های مشابه پخت می شود. در این غذا از بادمجان کبابی و گوجه و تخم مرغ استفاده شده است. این غذا با سیر فراوان پخته می شود که طعم و عطر قالب آن را سیر تشکیل می دهد. این غذای خوشمزه را می توان به عنوان پیش غذا در مهمانی ها یا به عنوان یک وعده غذایی تهیه و سرو کرد. می توان میرزا قاسمی را درون تارت های نمکی آماده ریخت و به صورت تک نفره و لقمه ای سرو کرد. امروز در آشمزی طرز تهیه میرزا قاسمی با بادمجان کبابی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه میرزا قاسمی

بادمجان1 کیلوگرم
گوجه2 عدد
سیر6 حبه
ادویه هابه مقدار لازم
تخم مرغ2 عدد
روغن یا کرهبه مقدار لازم

طرز تهیه میرزا قاسمی با بادمجان کبابی

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم و کبلابی کردن بادمجان ها

بادمجان را شسته و بزارید آب آن خشک شود. برای کبابی کردن بادمجان می توانید از گاز یا منقل و همین طور هیزم استفاده کنید. اگر به آتش دسترسی ندارید بادمجان ها را روی شعله کم گاز نگه داشته و بچرخانید تا همه بادمجان به طور یکنواخت کبابی شود. یا می توانید چوب جمع کرده و با کمک کبریت شعله آتش تهیه کنید و به همان صورت بالا بادمجان ها را کبابی کنید. سیر را از پوست آن جدا کنید. گوجه ها را نیز شسته و میب توانید گوجه را هم کبابی کنید در غیر لاین صورت در ادامه به مواد اضافه کنید.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد

بادمجان های کبابی را می توانید ده دقیقه در یک ظرف در بسته بزارید تا عرق کند و پوست آن بهتر کنده شود یا می توانید به همان صورت سنتی پوست آن را با چاقو یا دست بگیرید. سیر را رنده کرده و در تابه به همراه مقداری روغن ریخته و تفت دهید و مقداری زردچوبه به آن اضافه کنید. بادمجان ها را می توانید با گوشکوب یا کارد کمی له کنید سپس به سیر اضافه کنید و تفت دهید. در این مرحله می توانید گوجه کمی له شده را نیز اضافه کنید. سپس ادویه ها و نمک را اضافه کرده و هم بزنید. ادویه های مورد استفاده شامل: زردچوبه و فلفل سیاه است.

مرحله سوم: پختن میرزا قاسمی

تخم مرغ ها را شکسته و به مواد روی گاز اضافه کنید و اگر دوست داشتید می توانید هم بزنید تا تخم مرغ ها مخلوط شود. اگر دوست داشتید تخم مرغ ها کامل باشد نباید بعد از اضافه کردن تخم مرغ آن را هم بزنید. درب قابلمه را بسته و بزارید به مدت یک ربع بپزد.

فوت و فن های طرز تهیه میرزا قاسمی با بادمجان کبابی

  1. حتما 10 دقیقه بادمجون را با سیر تفت دهید بعد گوجه را اضافه کنید.
  2. اگر گوجه شما پر آب بود می توانید قبل از بادمجان اضافه کنید تا آب اضافی آن بخار شود.
  3. دستور اصلی میرزا قاسمی پیاز ندارد اما بعضی ها با مواد دیگر پیاز را نیز اضافه کرده و تفت می دهند.
  4. اگر گوجه های شما رنگ خوبی به مواد نداده می توانید از مقدار کمی رب گوجه برای بهتر شدن رنگ میرزا قاسمی استفاده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: