کتلت ها از دسته غذاهای سنتی ایرانی هستند، که کمتر کسی هست که کتلت را دوست نداشته باشد. کتلت ها از ترکیب گوشت چرخ کرده با انواع سبزیجات تهیه می شوند. کتلت اسفناج یکی از مغذی ترین کتلت هایی است که در فصل اسفناج می توان تهیه کرد و روش بسیار خوبی برای گنجاندن این گیاه بسیار پر فایده در وعده غذایی می باشد. امروز قصد داریم تا طرز تهیه کتلت اسفناج با گوشت چرخ کرده و سیب زمینی را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه جهت تهیه کتلت اسفناج با گوشت چرخ کرده:

سیب زمینی4 عدد
پیاز1 عدد
گوشت چرخ کرده100 گرم
اسفناج100 گرم
نمک، فلفل و زردچوبهبه میزان لازم
تخم مرغ2 عدد

طرز تهیه کتلت اسفناج با گوشت چرخ کرده و سیب زمینی:

مرحله اول آماده سازی مواد اولیه:

ابتدا اسفناج ها را شسته و زمانی می دهیم تا رطوبت آن از بین رود سپس خیلی ریز اسفناج ها را خرد کرده داخل یک آبکش ریخته و آماده می گذاریم. سیب زمینی ها را شسته و به همراه کمی آب و نمک کی پزیم بعد از اینکه کاملا پخت زمان می دهیم تا خنک شود. پیاز را پوست می گیریم رنده می کنیم و آب اضافی آن را جدا می کنیم.

مرحله دوم تهیه مایه کتلت اسفناج:

داخل کاسه بزرگی سیب زمینی ها را رنده می کنیم حالا پیاز، گوشت و اسفناج آماده شده را هم می افزاییم و خوب مواد را با هم مخلوط می کنیم تا یکدست شوند.

مرحله سوم افزودن تخم مرغ:

تخم مرغ را به همراه کمی نمک، فلفل و زردچوبه به مواد کتلت افزوده و مواد را با هم کاملا ورز می هیم تا چسبندگی لازم ایجاد شود.

مرحله چهارم پخت کتلت اسفناج:

تابه مناسبی را روی حرارت می گذاریم و داخل آن روغن ریخته و زمان می دهیم تا کاملا گرم شود حالا از مواد به اندازه یک نارنگی برداشته با دست شکل می دهیم و داخل روغن می گذاریم و دو سمت کتلت ها را خوب سرخ می کنیم تا طلایی و برشته شوند.

مرحله پنجم سرو کتلت اسفناج:

حالا کتلت های اسفناج که سرخ شده اند را روی دستمال روغن گیر می گذاریم تا روغن اضافی آنها کشیده شود بعد داخل ظرف زیبایی چیده و در کنار سالاد و نان تازه نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه کتلت اسفناج با گوشت چرخ شده:

  1. توجه داشته باشید که اسفناج و پیاز رطوبت زیادی نداشته باشند که انسجام مواد را کم کنند.
  2. بهتر است از گوشت چرخ شده گوسفند و گوساله مخلوط استفاده شود.
  3. اگر ممنوعیت استفاده از گوشت قرمز را دارید با مرغ چرخ کرده هم می توانید این کتلت خوشمزه و مغذی را تهیه کنید.
  4. می توانید برای ترد تر شدن کتلت ها آنها را داخل پودر سوخاری غلتانده و بعد سرخ کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: