کیک کاسترد کیکی است که در آن لایه ای شبیه به کاسترد که یک دسر فرانسوی است در آن ایجاد می شود. کیک کاسترد بسیار لطیف و خوشمزه است که با مواد اولیه کاملا ساده و در دسترس تهیه می شود اما بسیار متفاوت و جذاب است زیرا بعد از سرد شدن این کیک کاملا به دو طبقه تقسیم می شود یک لایه کاسترد و یک لایه کیک پفکی. کیک کاسترد مناسب برای پذیرایی عصرانه و یک دسر عالی می باشد. امروز قصد داریم تا طرز تهیه کیک کاسترد جادویی را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه جهت تهیه کیک کاسترد:

تخم مرغ4 عدد
کره113 گرم
شکر135 گرم
وانیل1 قاشق چایخوری
رنده پوست لیموکمی
آرد سفید125 گرم
شیر2 پیمانه
پودر قند برای تزیینبه میزان لازم

طرز تهیه کیک کاسترد جادویی با فر:

مرحله اول آماده سازی سفیده تخم مرغ:

ابتدا سفیده و زرده تخم مرغ ها را از هم جدا می کنیم حالا سفیده تخم مرغ را با درجه بالای همزن تا زمانی مخلوط می کنیم که اگر ظرف را برگردانیم سفیده فرم گرفته از داخل ظرف بیرون نریزد.

مرحله دوم آماده سازی زرده تخم مرغ:

زرده تخم مرغ را به همراه کره، شکر، وانیل و رنده پوست لیموترش داخل کاسه ای ریخته و با همزن به قدری مخلوط کنید تا به خمیری کشدار و کرمی تبدیل شود.

مرحله سوم افزودن شیر و آرد:

در این مرحله شیر و آرد الک شده را می افزاییم و کاملا مخلوط می کنیم تا خمیری یکدست بدست آید.

مرحله چهارم افزودن سفیده تخم مرغ:

حالا سفیده تخم مرغ آماده شده را به تدریج به مواد کیک افزوده و با یک لیسک مواد کیک را خوب زیر و رو می کنیم تا مواد کاملا یکدست شود.

مرحله پنجم آماده سازی برای پخت:

مواد کیک را داخل قالب کیک چرب شده می ریزیم و داخل فر گرم شده با دمای 150 درجه سانتی گراد قرار می دهیم و به مدت 70 تا 80 دقیقه کیک را می پزیم.

مرحله ششم سرو کیک کاسترد:

کیک را که از داخل فر خارج کردیم کمی زمان می دهیم تا از دمای آن کاسته شود سپس به مدت 2 ساعت داخل یخچال می گذاریم تا کاملا سرد و منسجم شود حالا از داخل یخچال خارج کرده و برش می دهیم داخل ظرف سرو چیده و با کمی پودر قند و برش های میوه فصل کیک کاسترد را تزیین و نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه کیک کاسترد:

  1. حتما آرد را قبل از افزودن به کیک الک کنید.
  2. اگر بعد از مخلوط کردن سفیده با باقی مواد کمی سفیده داخل مایه کیک مشخص بود هیچ مشکلی نیست.
  3. فر را از ابتدای تهیه کیک روشن کنید.
  4. نام دیگر این کیک کیک کاسترد جادویی می باشد.
5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: