حلوای دارک فندوق از گروه حلواهای بوتیکی به حساب می آید که با حلواهای سنتی متفاوت است هم از لحاظ طعم و هم از لحاظ ظاهر. حلوا دارک فندوقی بسیار جایگزین خوبی برای شکلات می باشد همچنین به دلیل و جود فندوق این حلوا دارای خواص بسیاری هم هست. امروز قصد داریم تا طرز تهیه حلوای دارک فندوق بوتیکی را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید تا بتوانید با این دستور حلوا دارک فندوقی را برای عزیزانتان تهیه کنید.

مواد اولیه مورد نیاز جهت تهیه حلوای دارک فندوق:

آرد سفید1 لیوان
پودر شکر3/4 لیوان
فندوق تست شده1/2 لیوان
پودر دارچین1 قاشق چایخوری
روغن1/2 لیوان
کره50 گرم
شکلات تلخ100 گرم

طرز تهیه حلوای دارک فندق بوتیکی:

مرحله اول آماده سازی آرد:

ابتدا آرد را داخل قابلمه مناسبی ریخته روی حرارت می گذاریم و با یک کفگیر چوبی مدام مخلوط می کنیم تا خامی آرد گرفته شود توجه داشته باشید که آرد زیاد تغییر رنگ ندهد حالا آرد را الک کرده و دوباره داخل قابلمه بریزید.

مرحله دوم افزودن روغن و کره:

حالا روغن و کره را به آرد می افزاییم و کمی با هم تفت می دهیم سپس از روی حرارت بر می داریم و زمان می دهیم تا از حرارت بیفتد.

مرحله سوم افزودن پودر قند و فندوق:

کمی که حلوا از حرارت افتاد پودر دارچین، قند و فندوق را می افزاییم و مدام مخلوط می کنیم تا خمیری یکدست حاصل شود.

مرحله چهارم افزودن شکلات:

به دو روش می توان شکلات را اضافه کرد:

روش اول: شکلات تخته ای را روی حرارت غیر مستقیم ذوب می کنیم و به مواد حلوا بیفزاییم و خوب مخلوط کرده و داخل ظرف سرو به شکل دلخواه تزیین کنیم.

روش دوم: شکلات تخته ای را روی حرارت غیر مستقیم ذوب کرده داخل قالب های سلیکونی ریخته جداره ای شکلاتی تهیه کنید زمانیکه که شکلات کاملا سرد شد حلوا را داخل آن ریخته کمی فشار دهید و بعد به آهستگی حلوا دارک فندوقی ما آماده است داخل ظرف سرو چیده تزیین کرده و نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه حلوا دارک فندوق:

  1. مغز فندوق را روی حرارت قرار دهید گرم که شد داخل کیسه نخی ریخته و خوب پوسته قهوه ای آن را جدا کنید و به اندازه ای فندوق را پودر کنید که کمی زیر دندان حس شود.
  2. آرد را حتما الک کنید تا کیفیت حلوای شما بیشتر شود.
  3. از شکلات رنگی هم برای تهیه این حلوا می توانید استفاده کنید که برای کودکان جذاب تر باشد.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: