رولت گوشت یکی از غذاهای بسیار خوشمزه و ایرانی است که زینت بخش میزهای پذیرایی شما می باشد. این غذا با ذائقه اغلب افراد جور می باشد زیرا طعمی مشابه کباب تابه ای را می دهد و حتما مورد استقبال قرار می گیرد همچنین که این غذا با مواد اولیه در دسترس تهیه می شود. امروز قصد داریم تا طرز تهیه رولت گوشت چرخ کرده بدون فر با جعفری و گردو و زرشک را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز جهت تهیه رولت گوشت چرخ کرده:

پیاز درشت1 عدد
زرشک50 گرم
مغز گردو10 عدد
تخم مرغ1 عدد
پودر سوخاری1/2 پیمانه
جعفری خرد شده1/2 پیمانه
رب گوجه فرنگی3 قاشق غذا خوری
نمک، فلفل و زردچوبهبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم
خلال پسته و بادامبه میزان لازم
گوشت چرخ شده400 گرم

طرز تهیه رولت گوشت چرخ کرده با جعفری و گردو و زرشک:

مرحله اول آماده سازی گوشت:

ابتدا پیاز را پوست گرفته و رنده می کنیم حالا نیمی از پیاز را به همراه نمک، فلفل و کمی زردچوبه به گوشت می افزاییم و کاملا مواد را با هم ورز می دهیم تا بافتی منسجم بدست آید.

مرحله دوم پودر سوخاری و تخم مرغ:

تخم مرغ، پودر سوخاری و جعفری خرد شده را به گوشت چرخ شده می افزاییم و تا انسجام کامل، مواد را با هم ورز می دهیم حالا داخل ظرف درب داری گذاشته و به مدت 45 دقیقه داخل یخچال استراحت می دهیم.

مرحله سوم آماده سازی مواد میانی رولت:

داخل تابه مناسبی کمی روغن ریخته و پیاز را داخل روغن خوب تفت می دهیم کمی که طلایی شد گردوی خرد شده، خلال پسته، خلال بادام و زرشک را به پیاز داغ می افزاییم و خوب تفت می دهیم حالا مواد را بدون اینکه روغن داشته باشند از داخل تابه خارج می کنیم.

مرحله چهارم آماده سازی رولت:

نایلونی را روی میز کار گذاشته و گوشت را روی نایلون به شکل مستطیل پهن می کنیم حالا یک لایه از مواد میانی روی گوشت می ریزیم و از یک سمت شروع به رول کردن گوشت می کنیم تا رولت کاملا منسجم شود.

مرحله پنجم آماده سازی سس رولت:

حالا داخل تابه ای که مواد میانی را تهیه کردیم کمی روغن ریخته و رب را داخل تابه می ریزیم و خوب تفت می دهیم تا رنگ آزاد کند سپس نمک و فلفل می زنیم و کمی آب جوشیده به آن می افزاییم و زمان می دهیم تا سس کاملا به جوش آید.

مرحله ششم پخت رولت گوشت:

داخل تابه دیگری کمی روغن ریخته کمی که داغ شد رولت را داخل تابه می گذاریم و دور تا دور آن را خوب تفت می دهیم تا طلایی شود سپس سس آماده شده را روی رولت ریخته و زمان می دهیم و درب ظرف را می بندیم تا رولت کاملا مغز پخت شود در انتها رولت را داخل ظرف زیبایی گذاشته برش داده و در کنار برنج ایرانی نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه رولت گوشت چرخ کرده بدون فر:

  1. گوشت باید تقریبا ضخامت 1 سانتی متری داشته باشد.
  2. می توانید برای مواد میانی از مواد دلخواه استفاده کنید.
  3. این غذا را با مرغ چرخ شده هم می توانید تهیه کنید.
  4. اگر می خواهید رولت را با نان سرو کنید بهتر است از مواد میانی مثل تخم مرغ پخته شده و یا هویج برش خورده استفاده کنید.
  5. می توانید رولت ها را کوچکتر و یک نفره طبخ کنید.
4.4/5 - (11 امتیاز)

دسته بندی شده در: