املت مخصوص یک صبحانه و یا میان وعده بسیار محبوب در کل دنیا می باشد که می تواند انرژی بخش برای شروع یک روز پر کار باشد. املت با مواد و به روش های گوناگونی تهیه می شود و نقطه مشترک بین آن ها وجود تخم مرغ می باشد. امروز قصد داریم تا طرز تهیه املت مخصوص را به شما آموزش بدهیم که می تواند جایگزین یک وعده کامل غذایی باشد.پس در آشمزی همراه ما باشید.

مواد اولیه مورد نیاز جهت تهیه املت مخصوص و حرفه ای :

تخم مرغ4 عدد
گوجه فرنگی4 عدد
قارچ10 عدد
فلفل دلمه ای1 عدد
پیاز1 عدد
روغنبه میزان لازم
پنیر پیتزا1/2 پیمانه
نمک و فلفلبه میزان لازم

طرز تهیه املت مخصوص با پنیر پیتزا:

مرحله اول آماده سازی پیاز:

ابتدا پیاز ها را پوست گرفته و نگینی ریز خرد کنید. حالا داخل تابه مناسبی ریخته و با مقداری روغن تفت دهید تا کمی طلایی و سبک شود.

مرحله دوم افزودن گوجه ها:

گوجه ها را پوست کنده و نگینی ریز خرد کنید. حالا داخل تابه ریخته و با پیاز خوب تفت دهید تا گوجه پخته و غلیظ و خوشرنگ شود.

مرحله سوم افزودن سبزیجات:

فلفل دلمه ای و قارچ را نگینی ریز خرد کنید. در این مرحله به گوجه ها اضافه کرده و خوب تفت دهید تا آب اضافی تمام مواد از بین برود.

مرحله چهارم افزودن تخم مرغ:

تخم مرغ ها را بنا به سلیقه ای خود هم زده و یا به طور کامل به املت اضافه کنید. در این مرحله نمک و فلفل املت را هم می افزاییم و زمان دهید تا تخم مرغ ها کاملا پخته شوند. در انتها پنیر را به دلخواه اضافه کنید و در تابه را برای چند دقیقه قرار دهید تا پنیر ذوب شود. حالا با نان تازه نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه املت مخصوص برای 4 نفر:

  1. می توانید 4 قاشق غذا خوری رب خانگی را جایگزین گوجه کنید.
  2. املت مخصوص را می توانید با کره هم تهیه کنید.
  3. در صورت تمایل در آخر از کمی پودر آویشن هم برای تهیه املت استفاده کنید.
  4. افزودن پنیر دلخواه و قابل حذف است.
4.4/5 - (17 امتیاز)

دسته بندی شده در: