ساندویچ بادمجان یک پیشنهاد ویژه برای افراد گیاه خوار است. این غذا به دلیل وجود فیبر در بادمجان یک وعده کم کالری و کامل به حساب می آید و بسیار راحت تهیه می شود. شما می توانید این ساندویچ بادمجان را در همه فصول تهیه کنید. بادمجان دارای خواص مفید و سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی می باشد. این غذا در کنار سادگی طبخ بسیار لذیذی دارد. امروز قصد داریم طرز تهیه ساندویچ بادمجان با قارچ ساده و خوشمزه و بدون گوشت را در آشمزی آموزش دهیم با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه ساندویچ بادمجان ساده:

بادمجان2 عدد
قارچ5 عدد
جعفری1 قاشق غذاخوری
گوجه فرنگی2عدد
نان باگت2 عدد
پودر سیر1/2 غذاخوری
آویشنبه مقدار کافی
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی

طرز تهیه ساندویچ بادمجان ساده با قارچ و بدون گوشت:

مرحله اول آماده سازی بادمجان:

ابتدا بادمجان ها را شسته و پوست بگیرید و به صورت حلقه ای برش بزنید و به مدت 30 دقیقه بادمجان ها را در محلول آب و نمک قرار دهید. این کار باعث می شود تلخی بادمجان ها گرفته شود. سپس بادمجان ها را شسته و داخل دستمال قرار بدهید تا آب اضافی آن ها گرفته شود.

مرحله دوم سرخ کردن بادمجان ها:

می دانید که بادمجان در هنگام سرخ شدن به روغن زیادی نیاز دارد، برای رفع این مشکل می توانید با قلمو روی سطح بادمجان ها را ماست بزنید، این کار کاملا اختیاری می باشد و در طعم بادمجان هیچ تغییری ایجاد نمی شود. روغن را داخل ماهیتابه ریخته و صبر کنید تا داغ شود. بادمجان های خشک شده را به روغن اضافه کرده و اجازه دهید دو طرف بادمجان ها سرخ شود. در صورتی که بخواهید بادمجان ها به صورت رژیمی باشند می توانید داخل فر با دمای 170 درجه قرار دهید تا با روغن کمتری پخته شود.

مرحله سوم آماده سازی قارچ:

قارچ ها را شسته و به صورت نگینی خرد می کنیم و به مدت 5 دقیقه در آب جوش بریزید. برای اینکه قارچ ها سیاه نشود می توانید داخل آب جوش مقداری آبلیمو ترش را اضافه کنید (این کار اختیاری می باشد). بعد از پخته شدن قارچ ها را در صافی ریخته و صبر می کنیم تا آب آن کاملا کشیده شود. سپس قارچ ها را به همراه بادمجان ها به مدت پنج دقیقه تفت دهید و نمک، فلفل سیاه، آویشن و پودر سیر را اضافه کنید. شعله را خاموش کرده و در صورت نیاز می توانید مواد را داخل دستمال گذاشته تا روغن اضافی آنها گرفته شود.

مرحله چهارم آماده سازی ساندویچ:

گوجه فرنگی و جعفری را شسته و خرد می کنیم. سپس نان باگت را به دو قسمت تقسیم کرده و داخل نان، گوجه و جعفری را اضافه می کنیم و حالا مخلوط بادمجان ها را داخل ساندویچ گذاشته و به همراه سس دلخواه نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن در تهیه ساندویچ بادمجان:

  1. برای تزئین می توانید از پیاز و کاهو داخل ساندویچ استفاده کنید.
  2. استفاده از پنیر پیتزا در ساندویچ باعث لذیذ شدن آن می شود.
  3. به جای نان باگت می توانید از نان های دیگر استفاده کنید و به دلخواه ساندویچ را گریل کنید.
  4. در صورت تمایل از روغن زیتون یا کنجد استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: