شیرینی نارگیلی آردی، یکی از شیرینی های ترد و پفکی می باشد که بافت لطیفی دارد و به اصطلاح در دهان آب می شود و یکی از شیرینی های سنتی ایرانی و پر طرفدار است. همان طور که از اسم این شیرینی پیداست طعم نارگیل در این شیرینی غالب می باشد و برای کسانی که عاشق نارگیل هستند، بسیار لذت بخش است. امروز می خواهیم طرز تهیه شیرینی نارگیلی آردی با پیمانه را به شما آموزش دهیم پس با ما در آشمزی همراه باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه شیرینی نارگیلی با پیمانه:

آرد قنادی1 پیمانه
پودر قند1 و 1/3 پیمانه
پودر نارگیل چرب1 پیمانه
روغن قنادی150 گرم
کره75 گرم

طرز تهیه شیرینی نارگیلی آردی با فر:

مرحله اول آماده سازی مواد و درست کردن خمیر شیرینی نارگیلی آردی:

ابتدا پودر نارگیل را آسیاب کنید تا زمانی که شبیه دانه های شکر شود. پودر قند را همراه با روغن قنادی و کره در ظرف مناسب ریخته و با همزن به مدت 7 دقیقه با دور تند هم بزنید تا شکل فومی بگیرد. آرد را الک کرده و به آرامی به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط به خمیر تبدیل شود.

مرحله دوم افزودن پودر نارگیل:

سپس پودر نارگیل را به مخلوط سبک و حجیم شده اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود. مواد را با دست کمی ورز دهید تا جمع شود. توجه کنید ورز دادن زیاد باعث روغن انداختن خمیر می شود. خمیر را در نایلون گذاشته و به مدت یک ساعت داخل یخچال قرار دهید.

مرحله دوم پخت شیرینی نارگیلی:

فر را از قبل با دمای 170 درجه روشن کنید تا گرم شود. داخل ظرف فر، کاغذ روغنی قرار دهید. خمیر را از یخچال خارج کنید. خمیر را با وردنه در وسط نایلون باز کنید. خمیر را می توانید قالب بزنید یا مقداری از مواد را بردارید (اندازه گردو) و با دست گرد کنید و روی کاغذ روغنی با فاصله بچینید. ظرف را به مدت یک ربع تا بیست دقیقه با دمای 170 درجه داخل فر قرار دهید. توجه کنید فر بالا خاموش باشد، زیرا باعث خشک شدن و بد مزه شدن شیرینی می شود. وقتی زیر شیرینی ها طلایی و پخته شد، آن ها را از فر بیرون خارج کنید و اجازه دهید خنک شود. سپس از کاغذ روغنی جدا کرده و نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه شیرینی نارگیلی آردی:

  1. می توانید برای تزئین روی شیرینی ها کمی خلال بادام یا پودر پسته بریزید.
  2. توجه کنید زیاد ورز دادن خمیر باعث روغن پس دادن نارگیل می شود.
  3. بعد از پخت و خارج کردن شیرینی ها از فر تا سرد شدن کامل به آن ها دست نزنید.
  4. بعد از ده دقیقه پخت، سینی فر را خارج کنید و جابه جا کنید تا همه جای شیرینی به صورت کامل پخته شود.
  5. پخته شدن زیاد شیرینی ها باعث تیره شدن آن می شود.

4.6/5 - (7 امتیاز)

دسته بندی شده در: