سوفله شکلاتی، یکی از دسرهای شکلاتی خوشمزه و پرطرفدار است که باید داغ سرو شود. سوفله شکلاتی یکی از دسرهای معروف فرانسوی می باشد. واژه سوفله از یک فعل در زبان فرانسه مشتق می‌شود که به معنای پف کردن و بالا آمدن مواد است. پس اگر به دنبال یک دسر یا عصرانه راحت و در عین حال خوشمزه و خاص هستید حتما سوفله شکلاتی را امتحان کنید. امروز قصد داریم طرز تهیه سوفله شکلاتی برای دو نفر با شیر را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد مورد نیاز برای تهیه سوفله شکلاتی با شیر

کره100 گرم
شکلات تلخ100 گرم
پودر کاکائو۱ قاشق غذاخوری
تخم مرغ2 عدد
شکر۳ قاشق غذاخوری
آرد1 استکان
شیر1 استکان
وانیلیک قاشق چایخوری

طرز تهیه سوفله شکلاتی فرانسوی برای دو نفر

مرحله اول آماده سازی مواد:

ابتدا قالب های مورد نظر را با کره خوب چرب کنید. یک قاشق چای خوری آرد یا پودر کاکائو داخل قالب بریزید. در ظرف دیگر کره را روی شعله با حرارت ملایم قرار دهید و به محض آب شدن، آرد الک شده را به کره اضافه کنید و هم بزنید و بعد از آن شیر را اضافه کنید. سپس نوبت جدا کردن زرده های تخم مرغ است، بعد از جدا کردن زرده از سفیده تخم مرغ، زرده ها را به مواد اضافه کنید و سریع هم بزنید. سپس وانیل را اضافه کنید.

مرحله دوم تهیه مواد سوفله:

شکلات تلخ و پودر کاکائو را همراه با مقدار کمی آب مخلوط کنید و روی بخار کتری قرار دهید تا کاملا یکدست شود. سفیده تخم مرغ را با همزن برقی هم می زنیم و شکر را به آرامی اضافه می کنیم. مدت هم زدن سفیده ها تا جایی می باشد که مواد حسابی پف کند. مواد از قبل آماده شده را از روی کتری برداشته و طی چند مرحله به مخلوط زرده تخم مرغ ها اضافه کنید. سپس سفیده ها را به مواد اضافه کنید و با همزن دستی مخلوط کنید. مواد ما آماده است.

مرحله سوم پخت سوفله شکلاتی در فر:

فر برقی را با درجه 170 از قبل روشن کنید. مواد را توی قالب های رمکین که چرب کردیم میریزیم. مواد ترکیب شده را داخل قالب بریزید و تا حدود ۲/۳ قالب رو پر کنید و ظرف ها را روی سینی گذاشته و به مدت 20 دقیقه داخل فر قرار دهید. بعد از پخته شدن سینی را از فر بیرون آورده و نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن های تهیه سوفله شکلاتی:

  1. مهم ترین نکته، چرب کردن ظرف سوفله است. این دسر اصلا نباید به ظرف بچسبد.
  2. توجه کنید که سوفله شکلاتی بافت نرم و شلی دارد و نباید خیلی بپزد.
  3. برای تزئین می توانید روی سوفله ها آرد سفید بریزید.
  4. چسبیدن مایه به ظرف باعث می شود سوفله پف نکند.
4/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: