دمنوش آرام بخش ترکیبی از مواد مختلف است که به حفظ آرامش شما کمک می کند و می توایند در روز های سرد فصل سال نیز برای گرم کردن بدن خود استفاده کنید. در این دمنوش از زعفران، دارچین و دیگر مواد استفاده می شود که طعم بسیار خوبی با هم می گیرند. شما می توایند این دمنوش را با کیک به عنوان عصرانه میل کنید و لذت ببرید. همچنین چون در تهیه این دمنوش از سیب و دارچین استفاده می شود و این ترکیب برای سرماخوردگی مفید است از این رو این دمنوش هم به حفظ آرامش و هم به بهبود سرماخوردگی شما کمک می کند. این دمنوش به راحتی و در زمان کوتاهی تهیه می شود و به راحتی می توایند آن را تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه دمنوش آرام بخش را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه دمنوش آرام بخش

سیب1 عدد
دارچین2 عدد
زعفران1 ق مربا خوری
گلاب3 ق غذا خوری
آب جوش1 لیوان

طرز تهیه دمنوش آرام بخش

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

سیب را بشورید و پوست کنید سپس به صورت خلالی خرد کنید و در قوری بریزید. زعفران را در هاونگ بریزید و بسابید سپس مقداری آب جوش در ان بریزید و روی کتری در حال جوش قرار دهید تا دم بکشد. در ادامه دارچین را نیز به قوری اضافه کنید.

مرحله دوم: اضافه کردن آب جوش

در کتری آب بریزید و آن را روی گاز قرار دهید تا جوش بیاید سپس زعفران دم کرده را نیز به قوری اضافه کنید. عرق گلاب یا گل محمدی را نیز به قوری اضافه کنید. در ادامه به اندازه یک لیوان آب جوش در قوری بریزید.

مرحله سوم: دم کشیدن دمنوش

درب قوری را ببندید و بزارید به مدت 10 الی 15 دقیقه مزه مواد آزاد شود و دمنوش شما دم بکشد سپس در فنجان سرو بریزید و نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه دمنوش آرام بخش

  1. در تهیه این دمنوش بهتر است از دارچینی که شبیه به سیگار است یا چوب دارچین استفاده کنید.
  2. از گل گاو زبان نیز می توانید در تهیه این دمنوش استفاده کنید چون این گیاه نیز آرامبخش است.
  3. در تهیه این دمنوش اگر از سیب ترش و سبز استفاده کنید دمنوش شما طعم بهتری خواهد گرفت.
  4. شما می توانید از سایر گیاهانی که می دانید آرامبخش است مانند به لیمو و… نیز در ترکیب با مواد گفته شده استفاده کنید.
3/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: