اسنک مرغ و قارچ یکی از ساده ترین میان وعده ها می باشد که بسیار راحت و در عین حال خوشمزه است حتی می توانید به عنوان وعده اصلی نیز تهیه کنید، اسنک ها خیلی راحت و سریع تهیه می شوند و برای وعده های غذایی که فرصت کافی ندارید و یا برای میان وعده کودکان خود می توانید با حداقل امکانات در منزل یک اسنک خوشمزه درست کنیم. امروز در آشمزی یک اسنک مرغ و قارچ خوشمزه را با هم یاد می گیریم.

مواد لازم برای تهیه اسنک مرغ و قارچ

سینه مرغ فیله شده1/2 عدد
پیاز1 عدد
قارچ400 گرم
فلفل دلمه1 عدد
نان تست1 بسته
پنیر پیتزابه مقدار لازم
نمک و فلفل و زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه اسنک مرغ و قارچ

مرحله اول ( آماده سازی مواد اسنک )

ابتدا پیاز را شسته و پوست کنده و نگینی خرد کنید، سپس داخل تابه مقداری روغن ریخته تا داغ شود سپس پیاز های نگینی شده را تفت می دهیم تا سبک شود سپس زردچوبه را اضافه می کنیم تا با پیاز یکدست شود، سینه مرغ را مکعبی خرد کرده و با پیاز تفت می دهیم سپس فلفل دلمه ای نگینی شده را به همراه قارچ هایی که از قبل خوب شسته و ورقه کرده ایم اضافه و تفت می دهیم و در پایان نمک و فلفل را اضافه می کنیم.

مرحله آخر

دستگاه اسنک ساز را از قبل با مقداری روغن چرب کرده و 5 دقیقه می گذاریم تا گرم شود در این مدت دور نان های تست را می گیریم ( به دلخواه ) سپس مقداری از مواد را روی نان تست گذاشته و پنیر پیتزا را می ریزیم و یک نان دیگر روی مواد گذاشته و در ساندویج ساز قرار می دهیم و درب ساندویج ساز را بمدت 10 دقیقه می گذاریم. بعد از پخت اسنک روی آن را به دلخواه سس خردل و گوجه و مقداری آویشن بریزید.

نوش جان

پخت اسنک بدون دستگاه ساندویج ساز

اگر در منزل دستگاه ساندویج ساز نداشتید یک تابه را روی حرارت گذاشته و با قلمو کف آن را چرب کنید سپس ساندویج هایی که درست کردید را داخل تابه قرار بدهید و روی آن جسم سنگینی بگذارید ( سنگ یا هر چی که سنگین باشد و آن را داخل فویل بپیچید ) تا نان ها خوب بهم بچسبند بعد از پخت یک طرف، جسم سنگین را برداشته و طرف دیگر اسنک را خوب برشته می کنید.

نکات و فوت و فن های اسنک مرغ و قارچ

  • پنیر پیتزا را در مرکز نان ها بریزید.
  • وقتی قارچ ها را ورقه کردید یک قاشق غذا خوری آبلیمو روی آن ها ریخته تا در هنگام تفت دادن سیاه نشود.
  • می توان 1 ق غذا خوری رب به مواد اسنک نیز اضافه کرد.
  • اگر نان تست نداشتید نان لواش را جایگزین کنید.
5/5 - (4 امتیاز)

دسته بندی شده در: