نان سیمیت یکی از انواع نان ها می باشد که اصالت آن برای کشور ترکیه می باشد. ظاهر نان سیمیت گردو بسیار جذاب است و با کنجد کاور شده است. این نان خوشمزه طرز تهیه بسیار آسانی دارد و مانند دیگر نان های فانتزی می باشد. تنها فرقی که نان سیمیت با نان فانتزی ساده دارد این است که با شیره انگور می شود در واقع نان بعد از آماده شدن داخل شیره انگور قرار می گیرد سپس داخل سینی فر گذاشته می شود. البته شما می توانید از شیره خرما یا شیره دلخواه خود استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه نان سیمیت خانگی بدون خمیر مایه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه نان سیمیت ترکیه:

آرد سفید۲ لیوان
کره۱۰۰ گرم
خمیر مایه۱ قاشق غذاخوری
شکر۱ قاشق غذاخوری
شیر ولرم۱ لیوان
شیره انگور۱ لیوان
تخم مرغ۲ عدد زرده ۱ عدد کامل
کنجد۱ پیاله

طرز تهیه نان سیمیت ترکیه دو نفره با فر و بدون فر:

مرحله اول آماده سازی خمیر مایه:

خمیر مایه و شکر را در شیر ولرم ریخته و مخلوط کنید و برای 10 دقیقه این مخلوط را کنار گذاشته و صبر کنید تا کف کند و خمیر مایه عمل بیاید. می توانید از خمیرمایه فوری استفاده کنید که دیگر نیازی به عمل آوری ندارد.

مرحله دوم تخم مرغ و کره:

داخل یک کاسه گود آرد را ریخته و ۱ عدد تخم مرغ کامل را به همراه کره به آرد اضافه کنید و سپس خمیر مایع عمل آماده را به آرد اضافه کنید و همه مواد را با هم ترکیب کنید و هم بزنید تا خمیر بدست بیاید.

مرحله چهارم: شیره انگور

در ادامه خمیر را به مدت 10 دقیقه ورز دهید تا نرم و لطیف شود. خمیر را به شکل توپ در بیاورید و داخل یک کاسه قرار دهید و به مدت 1 الی 2 ساعت در دمای محیط قرار دهید تا خمیر حجیم و پف کند.

مرحله پنجم آماده سازی نان سیمیت

ابتدا فر را روشن کرده و زمان دهید تا با حرارت ۱۵۰-۲۰۰ درجه سانتی گراد گرم شود. سپس خمیر نان سیمیت را روی میز کار آرد پاشی شده قرار دهید و چانه های کوچک بگیرید و سپس در دست ورز دهید و سپس فرم گرد دهید به طوری که وسطش خالی باشد. حالا شیره انگو را با کمی آب داخل یک کاسه رقیق کنید و خمیر را با کمک کفگیر داخل شیره انگور قرار دهید و بعد داخل کنحد بزنید و داخل سینی فر قرار داده و مجدد برای 20 دقیقه استراحت دهید.

مرحله ششم پخت نان سیمیت با فر و بدون فر:

خالا سینی را داخل فر قرار دهید و به مدت 20 دقیقه با دمای 180 بگذارید تا پخته شود و در انتها 3 دقیقه گریل را روشن کنید تا روی نان طلایی شود. اما برای پخت نان سیمیت بدون فر باید یک قابلمه را روی حرارت قرار دهید تا گرم شود. یک سه پایه کوتاه داخل قابلمه قرار دهید و سینی نان ها را روی سه پایه بگذارید و درب قابلمه را دمکنی قرار دهید و برای 30 دقیقه بگذارید تا پخته شود. نوش جان

نکات و فوت و فن های تهیه نان سیمیت ترکی:

  1. بیش از اندازه به خمیر آرد نزنید وگرنه خمیر خشک می شود.
  2. می توانید نان سیمیت را با مغز گردو و مغز فندق نیز آماده کنید.
  3. نان سیمیت را می توانید به صورت پخته و آماده تا ۳ روز نیز نگهداری کنید.

3.3/5 - (11 امتیاز)

دسته بندی شده در: