ته چین میگو یکی از ته چین های سالم است که در آن به جای مرغ یا گوشت از میگو استفاده می شود. میگویی که در این ته چین استفاده می شود میگوی پلویی است که آن را سرخ می کنند و به مواد دیگر می افزایند. ته چین میگو را می توانید در مهمانی های خود تهیه و از طعم خوشمزه آن نهایت لذت را ببرید. اگر فکر می کنید که از طعم میگو ممکن است خوشتان نیاید باید گفت در این روش پخت از ادویه های زیادی استفاده می شود که طعم بد میگو را از بین برده و می توانید با خیال راحت آن را نوش جان کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه ته چین میگو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه ته چین میگو

برنج2 پیمانه
شویدبه مقدار دلخواه
میگو400 گرم
پیاز1 عدد
پودر سیر1 ق مربا خوری
زعفرانبه میزان لازم
تخم مرغا عدد
ماست چکیده1 عدد
نمک و ادویهبه میزان لازم

طرز تهیه ته چین میگو

مرحله اول: تفت دادن میگو

پیاز را پوست کنید سپس با رنده آن را خرد کنید. در یک تابه روغن بریزید و ان را روی شعله گاز قرار دهید تا داغ شود. پیاز های رنده شده را به تابه اضافه کنید. پیاز را تفت دهید و هم بزنید سپس ادویه های لازم که شامل فلفل و زردچوبه و پودر سیر است را اضافه کنید و هم بزنید. در ادامه میگو های پاک شده و شسته شده را به تابه اضافه کنید و کمی هم بزنید. درب تابه را بزارید تا میگو ها بپزد.

مرحله دوم: آماده کردن برنج

شوید را پاک کنید و بشویید سپس با چاقو سبزی را خرد کنید. برنج را پاک کنید و با آب بشویید در یک قابلمه آب بریزید و روی شعله قرار دهید تا بجوشد برنج و نمک و شوید را به آن اضافه کنید. کمی زردچوبه نیز اضافه کرده و هم بزنید.

مرحله سوم: هم زدن تخم مرغ

در یک کاسه تخم مرغ را بشکنید سپس زعفران را بریزید و با چنگال هم بزنید. نمک و فلفل و ماست را نیز اضافه کنید هم بزنید. قسمتی از برنج و شوید را به ترکیب تخم مرغ و ماست اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله چهارم: ریختن مواد در ظرف

یک قالب را با روغن چرب کنید و از مواد ته چین که تخم مرغ و برنج را با هم ترکیب کرده بودید در قالب بریزید و با قاشق پخش کنید سپس از مواد تفت داده شده با میگو روی برنج بریزید و این لایه را نیز صاف کنید. سپس باقی برنج را نیز روی میگو ها پخش کنید.

مرحله پنچم: پخت ته چین میگو

ته چین را می توانید در پلو پز یا فر تهیه کنید. برای تهیه ته چین در فر باید دمای آن باید روی 160 درجه و به مدت 50 دقیقه قرار دهید تا بپزد.

فوت و فن های طرز تهیه ته چین میگو

  1. برای اینکه ته چین را در فر بپزید بهتر است از یک فویل آلومینیومی به روی آن استفاده کنید.
  2. اگر از ترکیب شوید خوشتان نمی آید می توانید از برنج ساده یا همراه با زعفران استفاده کنید.
2.5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: