کاپ کیک قهوه یک کیک کوچک است که به صورت تک نفره سرو می شود که ممکن است در یک فنجان نازک کاغذی کوچک یا آلومینیومی پخته شود. این کیک را نیز مانند کیک های دیگر تزیین می کنند. از این کاپ کیک در مجالس و مراسم ها و حتی به صورت عصرانه با چای نیز میل می شود. کاپ کیک ها انواع مختلفی دارند که اگر شما از طرفداران قهوه نیز نباشید اما به احتمال زیاد از طعم این کاپ کیک خوشتان خواهد آمد. امروز در آشمزی طرز تهیه کاپ کیک قهوه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کاپ کیک قهوه

کره1/2 پیمانه
تخم مرغ2 عدد
ماست1 پیمانه
شکر3/4 پیمانه
آرد2 پیمانه
وانیل1/2 ق چای خوری
نمک1 پنس
جوش شیرین1 ق چای خوری
بکینگ پودر1 ق چایخوری

مواد لازم برای مواد میانی کاپ کیک قهوه

شکر2 ق غذاخوری
دارچین1 و 1/2 ق چای خوری
پودر قهوه1ق غذاخوری

مراحل طرز تهیه کاپ کیک قهوه

مرحله اول: آماده کردن و ترکیب کردن مواد لازم

آرد را سه بار الک کنید. کره و تخم مرغ و همچنین ماست را از قبل از یخچال خارج کرده تا هم دمای محیط شود. کره را در یک ظرف ریخته سپس شکر را اضافه کرده و هم می زنیم بهتر است با همزن برقی به مدت 3 تا 4 دقیقه هم بزنید تا کرمی رنگ شود. یک عدد از تخم مرغ ها را اضافه کرده و هم بزنید سپس تخم مرغ دیگر را اضافه کرده و دوباره هم بزنید. وانیل و ماست را اضافه کرده و خوب هم می زنیم. آرد را در ظرفی ریخته سپس نمک و جوش شیرین و بکینگ پودر را اضافه می کنیم و هم بزنید. مواد خشک را کم کم اضافه کرده و هم بزنید.

مرحله دوم: تهیه مواد میانی کاپ کیک قهوه

شکر و دارچین و قهوه را در ظرفی ریخته و با هم مخلوط کنید این کار را می توانید با قاشق نیز انجام دهید. ظرفی که می خواهید کاپ کیک ها در آن تهیه شود را کمی روغن بمالید و برای هر کاپ مقداری از خمیر را بریزید سپس مخلوط قهوه را اضافه کرده و با قاشق کمی مواد داخل هر کاپ را یکسان کنید و دوباره از مواد خمیر روی آن بریزید.

مرحله سوم: پختن کاپ کیک قهوه

کاپ کیک ها را در فر از قبل گرم شده به مدت 15 تا 20 دقیقه قرار دهید و بزارید به طور کامل بپزد سپس فر را خاموش کرده و بزارید کاپ کیک ها خنک شوند.

فوت و فن های طرز تهیه کاپ کیک قهوه

  1. همیشه بکینگ پودر را در آخر به مخلوط تخم مرغ اضافه کرده و خیلی کم هم بزنید چون اگر بعد از اضافه کردن بکینگ پودر خمیر را زیاد هم بزنید بکینگ پودر خاصیت خود را از دست می دهد و کاپ کیک شما به خوبی پف نمی کند.
  2. برای این که متوجه شوید کاپ کیک کامل پخته است یا خیر می توانید یک چوب خلال دندان را در وسط کاپ کیک ها فرو کرده و در آورید اگر کاپ کیک به چوب خلال دندان چسبید یعنی هنوز کامل نپخته است.
Rate this post

دسته بندی شده در: