بستنی یخی فالوده ای یکی از خوشمزه های تابستانی است که شما می توانید آن را در خانه تهیه و نوش جان کنید. شما می توانید با تهیه این بستنی هم بستنی یخی و فالوده ای را همزمان و ترکیب شده با هم میل کنید. ترکیب فالوده با بستنی یخی از ترکیب های خوشمزه دربستنی ها حساب می شود. در این بستنی شما می توانید از میوه های مختلف استفاده کنید مثلا می توانید برای قسمت یخی آن از آلبالو، زردآلو و حتی آبلیمو استفاده کنید که بستگی به سلیقه شما دارد. در این دستور ما از آبلیمو استفاده کردیم که شما می توانید آن را با هر شربت دیگری نیز جایگزین کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه بستنی یخی فالوده ای را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه بستنی یخی فالوده ای

فالوده1 پیمانه
آب1/2 پیمانه
لیمو ترش5 عدد
گلاب2 ق غذا خوری
شکربه میزان لازم

طرز تهیه بستنی یخی فالوده ای

مرحله اول: تهیه شربت بستنی یخی

در یک کاسه نصف پیمانه آب بریزید سپس لیمو ترش ها را بشویید و با چاقو برش دهید. لیمو ترش ها را فشار دهید تا آب آن به خوبی خارج شود و آب آن را به کاسه اضافه کنید گلاب و شکر را نیز اضافه کرده و خوب هم بزنید.

مرحله دوم: تهیه رشته های فالوده

رشته های فالوده را تهیه کنید و در یک قابلمه مقداری آب بریزید آن را روی شعله قرار داده و صبر کنید بجوشد. بعد از جوش آمدن آب رشته های فالوده را خرد کنید و در آب بریزید. به مدت 8 دقیقه بزارید دتر آب جوش بماند سپس آن را با آب سرد آبکشی کنید.

مرحله سوم: ریختن بستنی ها در قالب

با استفاده از یک قالب سیلیکونی بستنی یا یک ظرف که در اختیار دارید می توانید این کار را انجام دهید. در قالب مورد نظر رشته های فالوده را بریزید برای هر قالب به اندازه یک قاشق غذاخوری رشته فالوده بریزید. سپس از شربت آبلیمو تهیه شده ظرف را پر کنید. اگر از قابل مخصوص بستنی استفاده می کنید چوب بستنی ها را در قالب قرار دهید سپس آن را در فریزر قرار دهید تا آمااده شود و اگر از ظرف دیگری استفاده می کنید بستنی ها را در فریزر قرار داده تا کمی بگید سپس چوب بستنی را داخل قالب قرار دهید و دوباره آن را در فریزر قرار دهید تا یخ بزند. بعد از گذشت تقریبا 5 ساعت بستنی یخی فالوده ای شما آماده است آن را از یخچال خارج کرده و نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه بستنی یخی فالوده ای

  1. برای تزیین بستنی می توانید قبل از قرار دادن بستنی در فریزر یک لیمو را به صورت دایره مانند برش بزنید و به قالب اضافه کنید.
  2. از زعفران و تخم شربتب و همچنین خاکشیر نیز می توانید در این بستنی استفاده کنید.
  3. برای جدا کردن بستنی از قالب ها آن را کمی زیر اب ولرم قرار دهید تا راحت تر جدا شود.
  4. اگر از شربت های دیگر مثل آلبالو و… استفاده می کنید گلاب و آبلیمو را از دستور حذف کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: