سالاد کارتوفل یک سالاد آلمانی است که با استفاده از سیب زمینی و سوسیس تهیه می شود. آلمانی ها علاقه ویژه ای به سیب زمینی دارند و در تمام مهمانی های آن ها غیر ممکن است از سیب زمینی در آن جشن استفاده نشود سالاد کارتوفل نیز از این قاعده مستثنی نیست و چون در آن از سیب زمینی استفاده می شود پای ثابت جشن های آلمانی ها است. در تهیه این سالاد از سس مایونز استفاده می شود که اگر شما در رژیم باشید باید قید این سالاد را بزنید اما خبر خوب این است که شما می توانید این سالاد را با ماست به جای سس تهیه کرده و هم به رژیم شما آسیبی نمی رسد و هم سالم تر است. در آلمان این سالاد را با گوشت خوک تهیه می کنند که چون در ایران موجود نیست شما می توانید از گوشت گوسفندی نمک زده یا سوسیس استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه سالاد کارتوفل را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه سالاد کارتوفل

سیب زمینی آب پز2 پیمانه
سوسیس آلمانی هات داگ1 پیمانه
پیازچه1/4 پیمانه
سس مایونز3 ق غذاخوری
آبلیمو2 ق غذاخوری
نمک و فلفل و پابریکابه میزان لازم

طرز تهیه سالاد کارتوفل

مرحله اول: آب پز کردن سیب زمینی

سیب زمینی ها را بشورید و با پوست در یک قابلمه ریخته و قابلمه را از آب پر کنید. شعله را روشن کرده و قابلمه را روی گاز قرار دهید. صبر کنید تا سیب زمینی کامل بپزد سپس برای تست اینکه سیب زمینی کامل پخته یا خیر یک چاقو را در یکی از سیب زمینی ها برده و اگر کمی نرم بود یعنی سیب زمینی ها پخته شده و می توانید زیر گاز را خاموش کنید. صبر کنید تا سیب زمینی ها خنک شود سپس سیب زمینی ها را پوست کنده و با چاقو به طور متوسط ریز کنید.

مرحله دوم: تفت دادن سوسیس

سوسیس ها را از بسته آن خارج کرده و با چاقو به صورت حلقه ای برش دهید. در یک تابه کمی روغن سرخ کردنی ریخته و شعله را روشن کرده صبر کنید روغن داغ شود. سوسیس ها را به تابه اضافه کرده و هم بزنید تا نسوزد. وقتی کمی رنگ آن عوض شد زیر شعله را خاموش کنید.

مرحله سوم: تهیه سس سالاد کارتوفل

برای تهیه سس ابتدا سس مایونز را در کاسه مناسبی بریزید. آبلیمو را به آن اضافه کرده و هم بزنید. نمک و فلفل و پابریکا را نیز اضافه کرده و با قاشق هم بزنید.

مرحله چهارم: ترکیب کردن مواد

در کاسه ای که می خواهید سالاد را در آن سرو کنید را آماده کرده و ابتدا سیب زمینی را در کاسه بریزید سپس سوسیس ها را که بهتر است اول کمی با دستمال کاغذی روغن اضافه آن را بگیرید و سپس اضافه کنید. پیاز چه را با چاقو ریز کنید و به مواد اضافه کنید کمی مواد را هم بزنید و در ادامه سس تهیه شده را نیز اضافه کرده و به خوبی هم بزنید تا تمام مواد ترکیب شوند. سالاد شما آماده است آن را یک تا دو ساعت در یخچال قرار داده سپس میل نمایید نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه سالاد کارتوفل

  1. زمانی که سیب زمینی ها را خرد می کنید خیلی آن ها ریز نکنید چون باعث له شدن سیب زمینی ها در سالاد می شود و در این سالاد سیب زمینی نباید له شود.
  2. توجه داشنه باشید که نباید سوسیس ها سرخ شود و همین که کمی رنگ آن تغییر کند کافی است بنابراین سوسیس ها را فقط تفت دهید.
  3. در تهیه این سالاد می توانید در صورت سلیقه از خیار شور نیز استفاده کنید فقط توجه داشته باشید که اگر خیار شور شما شور بود مقدار نمک در تهیه سس را کم کنید تا سالاد شما شور نشود.
  4. می توانید از ذرت و نخود فرنگی نیز در این سالاد استفاده کنید.
3/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: