شامی کباب یک غذای خوشمزه و مقوی حاوی پروتئین گوشت قرمز و فیبر است. در نقاط مختلف کشور به روش های گوناگونی تهیه می شود در بعضی مناطق با مرغ و یا گوشت بوقلمون تهیه می شود ولی نقطه اشتراک آنها وجود گوشت و پیاز و سیب زمینی است که جزو یکی از پرطرفدار ترین غذاهای ساده، خوشمزه و نونی به حساب می آید. شامی کباب برای وعده افطار نیز بسیار مناسب می باشد. برای یاد گرفتن شامی کباب خوشمزه با سیب زمینی با آشمزی همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه شامی کباب:

گوشت چرخ شده (مخلوط گوسفند و گوساله)300 گرم
سیب زمینی2 عدد
پیاز1 عدد
تخم مرغ1 عدد
روغنبه میزان لازم
نمک، فلفل، زردچوبهبه میزان لازم

طرز تهیه شامی کباب با سیب زمینی:

مرحله اول آماده سازی سیب زمینی:

ابتدا سیب زمینی ها را شسته و پوست می کنیم و رنده ریز می کنیم و پیاز را هم به همین شکل پوست کنده و رنده ریز می کنیم با سیب زمینی مخلوط کرده و داخل صافی می گذاریم تا کاملا آب آن جدا شود.

مرحله دوم آماده سازی مواد کتلت:

حالا داخل کاسه ای تخم مرغ ها را شکسته و به آن نمک، فلفل و زردچوبه می افزاییم و خوب مخلوط می کنیم تا تخم مرغ از حالت لختگی خارج شود حالا سیب زمینی و پیاز آب گرفته و گوشت را به تخم مرغ می افزاییم و کاملا ورز می دهیم تا مواد کاملا یکدستی آماده شود.

مرحله سوم طبخ کتلت ها:

حالا داخل تابه روغن ریخته و اجازه می دهیم تا کاملا داغ شود و بعد از این مواد میان دو دست به شکل دلخواه حالت می دهیم و داخل تابه می گذاریم. حالا دو سمت کتلت ها را سرخ می کنیم و از داخل تابه خارج کرده و روی دستمال روغن گیر می گذاریم. شامی کباب ما آماده شده آن را در کنار سبزی خوردن و نان تازه سرو کنید.

نکات و فوت و فن تهیه شامی کباب :

  1. در صورت تمایل 1 قاشق چایخوری سماق هم به مواد شامی کباب اضافه کنید که طعم بسیار خوبی به کتلت می دهد.
  2. اگر مصرف تخم مرغ برای شما ضرر دارد با این ترکیب اگر تخم مرغ را هم حذف کنید مشکلی ایجاد نمی شود.
  3. این غذا را در کنار برنج کته و گوجه سرخ شده می توانید در وعده نهار استفاده کنید.
5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: