رولت خامه ای، کیک اسفنجی زیبا، لطیف و نازکی است که میان آن با خامه پر شده رول می شود روی آن با شکلات پوشانده شده و برش های نازک خورده و بسیار پر طرفدار می باشد. رولت اصالتی سوئیسی داردو یکی از گزینه های ثابت شیرینی فروشی ها است و در بسیاری از مراسم جایگاه خاصی دارد. رولت ها را با طعم ها و رنگ های مختلف می توان تهیه کرد. برای یاد گرفتن رولت خامه ای به سبک قنادی خوشمزه و جذاب با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه تهیه رولت خامه ای:

آرد100 گرم
شکر100 گرم
آب داغ3 قاشق غذا خوری
تخم مرغ5 عدد
وانیل1/2 قاشق چایخوری
بیکینگ پودر1/2 قاشق چایخوری
خامه قنادی200 گرم
پودر قندبه میزان لازم

طرز تهیه رولت خامه ای:

مرحله اول آماده سازی سفیده تخم مرغ:

ابتدا سفیده و زرده تخم مرغ ها ا از هم جدا کرده و در دو ظرف تمیز و خشک می ریزیم. حالا سفیده ها را با آخرین درجه همزن کاملا می زنیم تا سفت شود سپس نیمی از شکر را به سفیده ها افزوده و دوباره تا حدی مخلوط می کنیم تا ظرف را که برمیگردانیم سفیده ها از ظرف نریزد.

مرحله دوم آماده سازی زرده تخم مرغ:

حالا زرده تخم مرغ را به همراه وانیل تا حدی مخلوط می کنیم تا مایع کشدار و کرمی بدست آید در نهایت آب را به مواد افزوده و مخلوط می کنیم. حالا زرده و سفیده تخم مرغ را با لیسک به آرامی به شکل دورانی با هم مخلوط می کنیم.

مرحله سوم افزودن مواد خشک:

در این مرحله آرد و بیکینگ پودر را سه مرتبه الک می کنیم و به مواد تخم مرغی می افزاییم و باز به آرامی و به شکل دورانی آرد را به خورد مواد می دهیم تا جائیکه خمیر کاملا یکدستی بدست بیاید.

مرحله چهارم پخت رولت:

حالا داخل سینی فر را چرب کرده و کاغذ روغنی می اندازیم و روی کاغذ روغنی را هم چرب می کنیم حالا مایع کیک را داخل سینی فر ریخته کاملا یکدست پهن می کنیم و داخل فر گرم شده با 175درجه سانتی گراد به مدت 7 تا 10 دقیقه می پزیم. زمانیکه کیک را از فر خارج کردیم یک پارچه تمیز آشپزخانه به اندازه کیک پهن کرده و قالب کیک را بر روی شیرینی برمی گردانیم حالا کاغذ روغنی روی کیک را برداشته و روی کیک پودر قند الک می کنیم حالا به کمک پارچه ای که زیر کیک انداخته ایم کیک را رول می کنیم. (پارچه هم باید میان کیک رول شود)

مرحله پنجم خامه کشی رولت:

حالا که کیک کاملا خنک شده، رول کیک را باز کرده پارچه را برمی داریم و یک لایه نازک خامه روی کیک می کشیم حالا از یک سمت شروع به رول کردن رولت می کنیم. حالا روی رولت را پوشانده و چند ساعت در یخچال می گذاریم تا رطوبت خامه به کیک هم منتقل شود.

مرحله ششم تزئین و سرو رولت:

در نهایت لایه نازکی خامه روی رولت می زنیم و با شکلات آب شده و میوه فصل رولت را تزئین می کنیم حالا می توانید این رولت خوشمزه را نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه رولت خامه ای:

  1. این کیک نباید خیلی بپزد که برشته شود در حد پخت کامل کفایت می کند.
  2. می توانید با همین کیک پایه، کیک بستنی هم تهیه کنید فقط جایگزین خامه از بستنی نرم شده استفاده کنید و بعد از رول کردن به مدت 3 ساعت کیک را در یخچال بگذارید.
  3. مارمالاد را هم می توان جایگزین خامه کرد که رولت میوه ای هم طعمی بی نظیر دارد.
  4. خامه قنادی را از بیرون تهیه کنید و به اندازه مورد نیاز جدا کرده و اجازه دهید تا نیمه آب شود سپس با دور تند همزن تا حدی بزنید که رد پره های همزن روی خامه باقی بماند حالا می توانید از خامه برای تزئین کیک استفاده کنید.
4.7/5 - (4 امتیاز)

دسته بندی شده در: