دسر شامانو یک دسر خوشمزه و خاص است که به علت بافت سفت آن به راحتی از قالب جدا می شود و خرد نمی شود. از این دسر خوشمزه می توانید در مراسم ها و جشن ها مانند ولنتاین استفاده کنید. شما می توایند این ژله را در قالب قلبی شکل تهیه کنید و روی آن را نیز به دلخواه تزیین کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه دسر شامانو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه دسر شامانو

پودر ژله به طعم دلخواه1 بسته
آب جوش1 لیوان
آب سرد1/2 لیوان
پودر ژلاتین2 ق غذا خوری
آب سرد برای ژلاتین1/2 لیوان
پنیر ماسکارپونه200 گرم
خامه صبحانه200 گرم
بستنی لیوانی وانیلی1 عدد
شیر عسلی1/2 پیمانه

طرز تهیه دسر شامانو

مرحله اول: تهیه ژله

ابتدا پودر ژله را از بسته خارج کنید و در یک ظرف بریزید و به آن آب جوش اضافه کنید و روی بخار کتری قرار دهید تا ذرات ژله به خوبی حل شود. در ادامه از روی بخار برداشته و آب سرد را به آن اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله دوم: آماده کردن پودر ژلاتین

در این مرحله پودر ژلاتین را در یک کاسه بریزید و به آن آب سرد اضافه کنید و هم بزنید و کنار بزارید تا مقداری اسفنجی شود سپس روی بخار کتری بنماری کنید. در ادامه پودر ٰژلاتین را به ژله اضافه کنید و کمی هم بزنید.

مرحله سوم: ترکیب کردن مواد لازم

پنیر ماسکارپونه را در یک ظرف بریزید و با همزن برقی به خوبی هم بزنید سپس خامه را اضافه کرده و هم بزنید و در ادامه شیر عسلی را همراه بستنی کمی آب شده بیفزایید و با همزن به خوبی هم بزنید. ژله را نیز با مواد ترکیب کنید و خوب هم بزنید.

مرحله چهارم:

در این مرحله قالب دلخواه را مقداری چرب کنید سپس مواد دسر را در آن بریزید و برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا دسر شامانو سفت شود سپس نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه دسر شامانو

  1. برای اینکه دسر بهتر از قالب خارج شود ابتدا مقداری لبه های ظرف را تکان دهید و به مدت چند ثانیه قالب را در آب گرم قرار دهید سپس از قالب خارج کنید.
  2. برای تزیین روی دسر می توانید از شکلات های رنگی و میوه استفاده کنید.
  3. قبل از اضافه کردن ژلاتین به ژله توجه داشته باشید که ژله باید خنک شده باشد سپس آن را اضافه کنید.
4/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: