ژله قلبی یکی از دسر های خوشمزه است که شما می توانید از آن در مهمانی های خود و به خصوص روز ولنتاین استفاده کنید. تهیه این ژله آسان است اما ممکن است کمی زمان بر باشد ولی نتیجه حاصل که یک ژله با لایه های متفاوت است ارزش صرف این زمان را دارد. امروز در آشمزی طرز تهیه ژله قلبی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه ژله قلبی

ژله قرمز مانند آلبالو یا توت فرنگی 1 بسته
ژله آلوورا1 بسته
شیر1/2 پیمانه

طرز تهیه ژله قلبی

مرحله اول: حل کردن ژله

مقداری آب در کتری بریزید و آن را روی گاز قرار دهید تا به جوش بیاید. ژله قرمز رنگ را از بسته خارج کرده و در یک کاسه بریزید سپس 1 و 1/2 لیوان آب جوش به کاسه اضافه کنید و کاسه را روی بخار کتری قرار دهید و هم بزنید تا ژله حل و بنماری شود.

مرحله دوم: ریختن ژله در قالب

در این مرحله وقتی مقداری ژله خنک شد با استفاده از یک قالب ژله مخصوص که دارای قلب های ریز در کف آن است ژله را با ملاقه برداشته و به آرامی قلب های قالب را پر کنید و قالب را در یخچال قرار دهید تا مقداری ژله ببندد. در ادامه ژله آلوورا را در یک ظرف بریزید و به آن یک لیوان آب جوش بیفزایید.

مرحله سوم: اضافه کردن لایه دوم

سپس آن را نیز مانند ژله قرمز رنگ روی بخار کتری حل کنید. وقتی مقداری خنک شد شیر سرد را اضافه کنید و هم بزنید. در ادامه یک لایه روی قالب را از مواد سفید رنگ بریزید و آن را در یخچال قرار دهید تا کمی ببندد.

مرحله چهارم: قرار دادن ژله در یخچال

لایه های بعدی را نیز به همین ترنیب گفته شده اضافه کنید تا تمام مواد ژله تمام شود سپس قالب ژله را به مدت 7 ساعت در یخچال قرار دهید تا به طور کامل سفت شود سپس نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه ژله قلبی

  1. توجه داشته باشید که هر کدام از لایه ها نباید خیلی ببندد و همین که مقداری بسته شود کافی است چون اگر کامل ببندد بعد از اضافه کردن لایه دیگر لایه ها خوب به هم نمی چسبند.
  2. اگر ژله از قالب به راحتی جدا نشد می توانید برای جدا کردن از یک چاقو در لبه های قالب استفاده کنید یا قالب را برای مدتی در آب گرم قرار دهید.
  3. روی ژله را می توانید با شکلات های رنگی تزیین کنید یا به صورت ساده سرو نمایید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: