کیک اسپیرال یکی از کیک های متفاوت است که شما می توانید آن را تهیه و همراه چای به عنوان عصرانه یا صبحانه میل کنید. کیک اسپیرال دو رنگ بوده و یک شکل ظاهری بسیار جدید و خاص دارد و حما باید یک بار آن را امتحان کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه کیک اسپیرال را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کیک اسپیرال

تخم مرغ2 عدد
شکر ریز1 فنجان
شیر1 لیوان
روغن1 فنجان
بکینگ پودر1 ق چای خوری
آرد2 و 1/2 فنجان

مواد لازم برای پودینگ

پودر پودینگ شکلاتی تیره1 بسته
شیر1 و 1/2 فنجان

طرز تهیه کیک اسپیرال

مرحله اول: تهیه پودینگ

ابتدا پودینگ را از بسته خارج کرده و در یک قابلمه بریزید سپس شیر را به آن اضافه کنید و قابلمه را روی گاز قرار دهید و با قاشق کمی هم بزنید. وقتی پودینگ به غلظت رسید گاز را خاموش کنید و بزارید مواد داخل قابلمه خنک شود. پودینگ را در قیف قنادی بریزید و برای مدتی در یخچال قرار دهید.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد لازم

تخم مرغ ها را در یک کاسه بشکنید و شکر را اضافه کنید سپس با همزن به خوبی هم بزنید تا سفید شود و کف کند. روغن و شیر را نیز بیفزایید و هم بزنید. در ادامه بکینگ پودر و آرد را با هم در یک ظرف ترکیب کنید و با الک در طی چند مرحله به مواد مایع اضافه کنید.

مرحله سوم: پخت کیک در فر

کف قالب دلخواه را چرب کنید و مواد کیک را در آن بریزید سپس نوک قیف قنادی را با قیچی کمی ببرید و به صورت مارپیچ مانند روی مواد کیک بریزید. قالب را در فر از قبل گرم شده با دمای 170 درجه و به مدت 40 دقیقه قرار دهید سپس نوش جان کنید.

مرحله چهارم: پخت کیک بدون فر

شعله پخش کن را روی شعله روشن به مدت 15 دقیقه بزارید تا گرم شود. قابلمه را چرب کرده و مواد را داخل آن بریزید و مانند مرحله سوم پودینگ را روی مواد بریزید سپس در قابلمه را گذاشته و یک ساعت زمان بدهید تا بپزد اگر بعد از این تایم نپخته بود به آن زمان بیشتری دهید.

فوت و فن های طرز تهیه کیک اسپیرال

  1. برای اینکه مواد کیک بهتر با هم ترکیب شوند مواد را از قبل از یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط شود.
  2. اگر از فر برقی یا تستر استفاده می کنید دما باید روی 160 درجه باشد و کیک به مدت 35 تا 40 دقیقه بپزد.
  3. شما می توانید روی این کیک را نیز شکلات یا خامه ریخته و تزیین کنید.
5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: