شیرینی ساوارین در طعم های مختلفی تهیه می شود و به دلیل شکل شیک و مجلسی آن می توانید از آن در پذیرایی های خود استفاده کنید. ساوارین به شکل های شکلاتی و گردویی و همچنین پسته ای قابل تهیه است که در این دستور شیرینی ساوارین شکلاتی گفته شده است چون نسبت به سایر طعم ها از محبوبیت بیشتری برخوردار است. امروز در آشمزی طرز تهیه شیرینی ساوارین را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه شیرینی ساوارین

کره125 گرم
پودر کاکائو15 گرم
آرد165 گرم
نشاسته ذرت40 گرم
پودر قند60 گرم
کره بادام زمینی2 ق غذا خوری
زرده تخم مرغ1 عدد
بادام خرد شدهبه میزان لازم

طرز تهیه شیرینی ساوارین

مرحله اول:‌ ترکیب کردن مواد شیرینی ساوارین

ابتدا کره را در یک کاسه بریزید و پودر قند را در آن الک کنید و با دور تند همزن برقی خوب هم بزنید تا یک ترکیب پوک تهیه شود. دورگیری را حتما انجام دهید تا مواد یکدست شوند. در ادامه تخم مرغ را شکسته و زرده را از آن جدا کنید و به مواد بیفزایید.

مرحله دوم: اضافه کردن آرد

کره بادام زمینی و نشاسته ذرت را اضافه کرده و با همزن خوب هم بزنید تا ترکیب شوند. آرد و پودر کاکائو را با هم ترکیب کرده و در کاسه الک کنید و با دور کند همزن خوب هم بزنید. سپس ظرف را دورگیری کرده و با دست کمی خمیر تهیه شده را جمع کنید.

مرحله سوم: پخت شیرینی در فر

به اندازه 10 گرم از خمیر برداشته و آن را در بادام های خرد شده آغشته کنید سپس با قالب های مخصوص شیرینی ساوارین خمیر را قالب زده و در سینی چرب شده بچینید. سینی فر را در فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه به مدت 20 دقیقه قرار دهید تا به خوبی بپزد.

مرحله چهارم: تهیه شیرینی ساوارین بدون فر و در تابه

در ابتدا کف یک تابه کاغذ روغنی پهن کنید و شیرینی ها را روی آن چیده سپس تابه را روی گاز قرار دهید. یک شعله پخش کن نیز روی شعله گاز قرار داده و حرارت را ملایم کنید. مدت زمان لازم برای پخت شیرینی تقریبا 30 دقیقه می باشد.

فوت و فن های طرز تهیه شیرینی ساوارین

  1. اگر قالب مخوص شیرینی ساوارین را نداشتید می توانید از خمیر تهیه شده با دست برداشته و گرد کنید سپس یک گودی در وسط شیرینی ایجاد کنید.
  2. اگر ازترکیب کره حیوانی و گیاهی با هم در تهیه شیرینی ساوارین استفاده کنید بهتر است.
  3. به جای کره بادام زمینی می توانید از کرم لوتوس نیز استفاده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: