نان تست دو رنگ یکی از نان های تست فانتزی است که شما می توانید در خانه نیز آن را تهیه کنید. این نان برای کودکانی که میلی به خوردن صبحانه ندارند نیز می تواند جالب باشد و آن ها را ترغیب به خوردن صبحانه کند. شما می توانید این نان را در هر رنگ دلخواه تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه نان تست دو رنگ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه نان تست دو رنگ

آرد385 گرم
تخم مرغ1 عدد
شیر250 میلی لیتر
شکر4 ق غذا خوری
مایه خمیر فوری1 ق چای خوری
کره20 گرم
نمک1/2 ق چای خوری
رنگ خوراکی پودری یا پودر شکلات1 ق چای خوری
آب برای حل کردن رنگ1 ق چای خوری

طرز تهیه نان تست دو رنگ

مرحله اول: ورز دادن خمیر

آرد را الک کنید و به آن شکر و شیر مقداری ولرم اضافه کنید سپس مایه خمیر فوری و نمک را همراه تخم مرغ در یک ظرف ریخه و تمام مواد را خوب ترکیب کنید. خمیر را با دست به خوبی ورز دهید تا یک خمیر نرم بدست بیاید. به تدریج کره هم دمای محیط را به خمیر اضافه کنید تا یک خیمر براق حاصل شود.

مرحله دوم: استراحت دادن به خمیر نان ست

خمیر تهیه شده را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید و ه یک قسمت رنگ خوراکی به هر رنگ دلخواه اضافه کنید و آن را در یک کیسه فریزر قرار داده و روی آن را با پارچه یا هر چیز دیگری بپوشانید. خمیر ساده و سفید را نیز مانند خمیر رنگ شده به مدت یک ساعت استراحت دهید تا حجم آن دو برابر شود.

مرحله سوم: پخت نان تست دو رنگ

بعد از استراحت خمیر ها را روی هم قرار داده و با وردنه پهن کنید سپس رول کنید و در قالب یا سینی فر قرار داده و به مدت 15 دقیقه دوباره استراحت دهید سپس در فر با دمای 170 درجه به مدت 25 الی 30 دقیقه به خوبی بپزد.

فوت و فن های طرز تهیه نان تست دو رنگ

  1. ورز دادن خمیر در پخت نهایی موثر است و باعث کیفیت و بافت بهتر نان تست شما می شود.
  2. بهتر است بعد از تهیه این نان یک ساعت صبر کنید تا خنک شود سپس برش بزنید.
  3. اگر از تستر یا فر برقی استفاده می کنید دما باید روی 160 درجه باشد و به مد 30 دقیقه نان بپزد.
4/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: