شیرینی باقلوا روسی یک شیرینی خوشمزه است که به دلیل مغز داخل آن به آن باقلوا نیز می گویند. این شیرینی بسیار متفاوت است و می تواند گزینه خوبی برای پذیرایی ها و مجالس شما باشد. امروز در آشمزی طرز تهیه شیرینی باقلوا روسی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه شیرینی باقلوا روسی

کره100 گرم
تخم مرغ1 عدد
وانیلنوک ق چای خوری
بکینگ پودر1/2 ق چای خوری
نشاسته ذرت30 گرم
پودر قند50 گرم
آرد سفید قنادی220 گرم

مواد لازم برای تهیه مواد میانی

خرده های تارتحدود 60 گرم
پودر بادام2 ق غذا خوری پر
پودر قند1 ق غذا خوری
پودر پسته3 ق غذا خوری پر
شیر عسلی2 ق غذا خوری
گلاب و هل1 الی 2 ق غذا خوری

طرز تهیه شیرینی باقلوا روسی

مرحله اول: تهیه خمیر

کره را در یک کاسه بریزید و به آن تخم مرغ را اضافه کنید سپس وانیل را بیفزایید. با دور تند همزن خوب مواد را هم بزنید پودر قند را نیز در الک ریخته و به مواد اضافه کنید. آرد و نشاسته را با بکینگ پودر ترکیب کرده و در مواد الک کنید سپس با لیسک یا نوک انگشت دست مواد را خوب هم بزنید.

مرحله دوم: تهیه تارت باقلوا روسی

از خمیر تکه های 5 گرمی یا به اندازه گردو کوچک بردارید و گرد کنید. خمیر ها را در قالب بادامی یا گردویی مخصوص باقلوا روسی بچینید و روی حرارت ملایم قرار دهید و بعد از چند دقیقه قالب را برگردانید تا طرف دیگر نیز بپزد.

مرحله سوم: تهیه مواد میانی

بعد از 5 دقیقه مواد تارت مانند را از قالب خارج کنید و اطراف نا صاف آن را با چاقو جدا کنید و خرده ها را با گوشکوب پودر کرده و در یک کاسه بریزید تا برای تهیه مواد میانی استفاده شود. سپس پودر قند و بادام و پسته را به کاسه حاوی تارت های خرد شده اضافه کنید. شیر عسلی و هل و گلاب را نیز اضافه کنید و با دست کمی هم بزنید.

مرحله چهارم: تهیه شیرینی باقلوا روسی

از مواد تهیه شده برداشته و در وسط دست خود کمی ورز دهید سپس در تارت های تهیه شده قرار دهید و اگر می خواهید مدل پسته خندان تهیه کنید باید از تارت بادامی شکل استفاده کنید.

فوت و فن های طرز تهیه شیرینی باقلوا روسی

  1. اگر این باقلوا را به شکل گردو تهیه می کنید می توانید بعد از تهیه از مقداری شکلات ذوب شده و پودر نارگیل و پسته برای تزیین آن استفاده کنید.
  2. کره باید حتما سرد باشد و خیلی هم نرم و شل نشده باشد.
  3. هل و گلاب قابل حذف است اما برای عطر و طعم بیشتر خوب است از آن استفاده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: