دیماج قزوین یکی از عثپصرانه های خوشمزه و بی رقیب قزوین است که با مواد ساده و سالمی قابل تهیه است و می توانید در زمان کمی آن را تهیه و میل کنید. دیماج با استفاده از نان خشک و سبزی به همراه گوجه و سایر مواد تهیه می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه دیماج قزوین را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه دیماج قزوین

نان لواش500 گرم
گردو1 لیوان
پیاز2 عدد متوسط
خیار3 عدد
گوجه3 عدد
پنیر محلی8 ق غذا خوری
سبزی خوردن300 گرم
نمک و زردچوبهبه میزان دلخواه

طرز تهیه دیماج قزوین

مرحله اول: خرد کردن مواد لازم

ابتدا خیار و گوجه را با آب بشورید و پوست خیار را با چاقو گرفته و آن را مانند سالاد شیرازی خرد کنید. گوجه ها را نیز ریز خرد کنید سپس گردو ها را چند تکه کرده و خرد کنید. سبزی خوردن را پاک کرده و بشورید سپس با چاقو ان را ریز خرد کنید.

مرحله دوم: تفت دادن پیاز و خرد کردن نان

پیاز را پوست کرده و خرد کنید و در یک تابه روغن بریزید و آن را تفت دهید. در ادامه زردچوبه را به ان اضافه کرده و هم بزنید. نان لواش های خشک شده را با دست خرد کنید و در یک کاسه بریزید. سبزی خرد شده را به نان اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: هم زدن دیماج

خیار خرد شده و گوجه را نیز به مواد اضافه کنید و خوب ترکیب کنید. گردو و پنیر را نیز به دیماج بیفزایید ودوباره با یک قاشق مواد را ترکیب کنید. پیاز سرخ شده را نیز اضافه کنید و تمام مواد را خوب هم بزنید دیماج شما آماده است و می توانید نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه دیماج قزوین

  1. پیاز سرخ کرده قابل حذف است و می توانید از پیاز در تهیه دیماج استفاده نکنید.
  2. بهتر است از پنیر محلی کوزه ای برای تهیه دیماج قزوین استفاده شود که باعث خوشمزه تر شدن آن می شود.
  3. به دلخواه می توانید از مقداری ادویه دیماج نیز برای تهیه این عصرانه استفاده کنید.
  4. برای تزیین روی دیماج می توایند از سبزی خوردن مانند تربچه یا گردو و پیاز داغ یا حتی سیب زمینی سرخ کرده استفاده کنید تا یک دیماج خوشمزه تر داشته باشید.
  5. بعد از تهیه دیماج بهتر است به مدت یک ساعت آن را در یخچال قرار دهید تا کمی خنک شود سپس سرو کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: