سبزه کنجد یکی از سبزه های زیبایی است که شما می توانید به راحتی و در زمان کمی آن را تهیه کنید. بهترین زمان کاشت این سبزه 8 الی 10 روز مانده به عید است ولی اگر دیرتر اقدام به تهیه این سبزه کردید نگران نباشید چون با نکات گفته شده در این دستور می توانید زودتر نیز این سبزه را تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه سبزه کنجد را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه سبزه کنجد

دانه کنجدبه میزان لازم
ظرف مناسب سبزه1 عدد
آببه مقدار کافی
پارچه نخی1 عدد

طرز تهیه سبزه کنجد

مرحله اول: خیساندن کنجد

ابتدا دانه های کنجد را در یک کاسه بریزید و به آن آب اضافه کنید و بزارید خیس بخورد. روزی 2 الی 3 بار آب آن را عوض کنید و به مدت دو روز باید کنجد ها خیس بخورد. در ادامه یک پارچه نخی مرطوب شده را در کف ظرفی که می خواهید سبزه شما در آن رشد کند قرار دهید و کنجد ها را از آب جدا کرده و در دستمال بریزید.

مرحله دوم: ریختن در پارچه

روی کنجد ها را با دستمال نخی بپوشانید و هر وقت روی دستمال خشک شد آن را نم دار کنید تا کنجد ها رشد کنند. بعد از چن روز که کنجد ها شروع به جوانه زدن کردن دستمال را از روی آن ها بردارید تا به خوبی رشد کنند.

مرحله سوم: آب دادن به سبزه کنجد

برای آب دادن به کنجد ها بعد از جوانه زدن می توانید از اسپری آب استفاده کنید یا ظرف را زیر شیر آب گرفته و چند دقیقه ظرف را کنار بزارید سپس آب اضافی را جدا کنید.

فوت و فن های طرز تهیه سبزه کنجد

  1. شما می توانید از دانه کنجد سفید یا سیاه برای تهیه این سبزه استفاده کنید.
  2. اگر دیر اقدام به تهیه این سبزه کردید می توانید برای خیس کردن دانه کنجد آن را با گرم خیس کنید و بعد از اینکه دستمال نخی را روی آن قرار دادید یک پلاستیک روشن نیز روی آن بکشید و آن را در یک محیط گرم قرار دهید.
  3. توجه داشته باشید که بعد از آب دادن به سبزه نباید آب اضافی در ته ظرف باقی بماند چون باعث پوسیدن سبزه می شود.
Rate this post

دسته بندی شده در: