شیرینی خامه ای در تابه مخصوص افرادی است که فر ندارند و با استفاده از این روش می توانند یک شیرینی خامه ای خوشمزه تهیه کنند. امروز در آشمزی طرز تهیه شیرینی خامه ای در تابه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه شیرینی خامه ای در تابه

تخم مرغ3 عدد
شکر1 لیوان
روغن1/2 لیوان
شیر1/2 لیوان
آرد2 لیوان
بکینگ پودر2 ق مربا خوری
پودر شکلات2 تا 3 ق مربا خوری

مواد لازم برای خامه بین شیرینی

خامه صبحانه1 پاکت
پودر قند2 ق غذا خوری
پودر نارگیل2 ق غذا خوری

طرز تهیه شیرینی خامه ای در تابه

مرحله اول: ترکیب کردن مواد شیرینی

تمام مواد را از قبل از یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط شود و مواد بهتر با هم ترکیب شوند. ابتدا تخم مرغ ها را در یک کاسه بشکنید و به آن پودر شکلات و واینل را همراه شکر اضافه کنید و با همزن برقی به مدت 5 دقیقه هم بزنید تا حجیم و یکدست شود. در ادامه روغن و شیر را بیفزایید و به مدت 1 دقیقه با همزن خوب هم بزنید.

مرحله دوم: پخت شیرینی در تابه

آرد و بکینگ پودر را با هم ترکیب کرده و الک کنید سپس به مواد ترکیب شده اضافه کنید و با لیسک یا قاشق مواد را هم بزنید. در کف یک تابه دو طرفه کاغذ روغنی قرار دهید و مواد تهیه شده را در آن بریزید سپس روی درب تابه یک دمکنی قرار دهید و تابه را روی حرارت ملایم قرار دهید تا به مدت 30 دقیقه کیک بپزد. بعد از پخت شیرینی را کنار بزارید تا خنک و سرد شود.

مرحله سوم: اضافه کردن خامه به شیرینی

خامه صبحانه را داخل یک کاسه بریزید و به آن پودر قند الک شده و نارگیل را اضافه کنید و خوب هم بزنید. کیک را برش های منظم زده و از وسط نصف کنید و خامه را در قیف ریخته و روی کیک پایپ کنید سپس یک قسمت دیگر از کیک را روی آن قرار دهید و دوباره روی آن مقداری خامه بمالید و روی شیرینی را با پودر قند یا شکلات الک کرده به همراه میوه های دلخواه تزیین کنید.

فوت و فن های طرز تهیه شیرینی خامه ای در تابه

  1. اگر می خواهید این شیرینی را با فر گازی تهیه کنید دما باید روی 170 درجه باشد و به مدت 30 دقیقه بپزد.
  2. شما می توانید برای تهیه این شیرینی از پودر شکلات استفاده نکنید و یک شیرینی ساده داشته باشید.
  3. اگر از فر برقی یا تستر استفاده می کنید دما باید روی 150 درجه باشد و به مدت 25 الی 30 دقیقه بپزد.
Rate this post

دسته بندی شده در: