شیرین حلقه ای بسیار شبیه به شیرینی دونات می باشد و فقط از نظر ظاهر. شیرینی دونات تشکیل شده از کرم و شکلات است و ما در اینجا یک شیرینی ساده و راحت را با مواد اولیه ی بسیار ساده در نظر گرفته ایم تا برای عصرانه یک میان وعده ی دلچسب و عالی را داشته باشید. امروز در آشمزی طرز تهیه شیرینی حلقه ای ساده و خوشمزه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه شیرینی حلقه ای ساده:

آرد سفید3 پیمانه
بکینگ پودر۱ قاشق مربا خوری
شکر1/2 پیمانه
تخم مرغ2 عدد
ماست شیرین1/2 پیمانه
روغن مایع1/4 پیمانه
نمک1/4 ق چای خوری
وانیل1/4 ق چای خوری

طرز تهیه شیرینی حلقه ای ساده با فر و بدون فر:

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا باید ماست و روغن و شکر را داخل یک کاسه ریخته و در حد مخلوط شدن هم بزنید تا شکر داخل مواد حل شود و بعد تخم مرغ را اضافه و با افزودن تخم مرغ آخر باید وانیل و نمک را نیز بیفزاید و هم بزنید تا مواد مخلوط شود.

مرحله دوم: تهیه خمیر

در ادامه باید آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط کنید و الک کنید و به تدریج به مواد اضافه کنید تا خمیر نرم و لطیفی بدست بیاید سپس خمیر را به شکل توپ در بیاورید و داخل یک کاسه قرار دهید و سلفون کشیده و برای 2 ساعت در دمای محیط آشپزخانه زمان دهید تا استراحت کند.

مرحله چهارم قالب زدن خمیر بدون کاتر:

خمیر شیرینی را به کمک وردنه باز کرده و پهن کنید خمیر را زیاد نازک نکنید و به پهنی یک شیرمال باشد و سپس قالب بزنید. برای قالب گرد نیازی به هزینه ی جداگانه نیست و کافی است که یک لیوان را برداشته و با سر آن خمیر را قالب بزنید و وسط خمیر را با گردی ماسوره جداکنید.

مرحله پنجم سرخ کردن شیرینی:

در آخر یک قابلمه ی کوچک را تا نیمه روغن مایع ریخته و زمان دهید تا سرخ شود و سپس شیرینی های آماده شده را در روغن سرخ کنید و بردارید روی توری قرار دهید تا روغن اضافه اش گرفته شود. می توانید شیرینی حلقه ای قالب زده را داخل سینی چرب شده فر قرار دهید و 25 دقیقه با دمای 180 بگذارید تا پخته شود.

مرحله ششم سرو شیرینی حلقه ای

بعد از سرخ شدن شیرینی ها را در ظرف مورد نظر سرو کنید و برای تزئین می توانید از پودر قند و پودر پسته و… نیز استفاده کنید و نوش جان فرمائید.

نکات کلیدی در تهیه شیرینی حلقه ای بدون فر:

  1. برای تهیه شیرینی حلقه ای در آخر می توانید از سس شکلات نیز استفاده کنید.
  2. در تهیه شیرینی حلقه ای می توانید پس از پخت از کرم نارگیل و یا هر نوع کرم دیگر نیز استفاده کنید.
  3. این شیرینی به سادگی نیز خوشمزه است و برای تزئین می توانید از شکر و یا پودر قتد نیز استفاده کنید.
  4. در تهیه شیرینی حلقه ای می توانید در تهیه خمیر از پودر کاکائو نیز استفاده کنید.
4.2/5 - (40 امتیاز)

دسته بندی شده در: