همراهان عزیز آشمزی، همراه شما هستیم با یک آموزش خوشمزه و عربی. دستوری که آشمزی برای شما آورده است نوعی پیراشکی با گوشت و سیب زمینی است که عرب زبان ها به آن کبه عربی می گویند. کبه عربی انواع مختلف دارد مانند کبه حلب، کبه لبو، کبه مرغ و … در بین همه ی اینها آشمزی دستور تهیه کبه عربی با سیب زمینی را برای شما خوبان در نظر گرفته است. کبه عربی با سیب زمینی را می توانید با ساده ترین شکل یعنی فقط استفاده از پنیر و سیب زمینی آماده کنید و یا به دستور ویژه و جذابی که آشمزی آماده کرده است کبه عربی را آماده کنید. بنابراین همراه ما باشید برای آموزش کبه عربی با سیب زمینی.

مواد لازم برای تهیه کبه عربی با سیب زمینی

سیب زمینی۳ عدد
پنیر چدار۲۰۰ گرم
تخم مرغ۴ عدد
کره۵۰ گرم
نمک فلفل سیاه زردچوبهبه میزان لازم
آرد سوخاری۱ کاسه
آرد سفید۱ کاسه
گوشت چرخ کرده۲۰۰ گرم
پیاز۱ عدد
قارچ۳ عدد
آبلیمو۲ قاشق غذا خوری
روغن مایع و آببه میزان لازم

دستور تهیه کبه عربی با سیب زمینی

مرحله اول: سیب زمینی

سیب زمینی را پوست گرفته و بشوئید و سپس به همراه ۳ لیوان آب و کمی نمک و روغن در یک قابلمه بریزید و روی حرارت گذاشته تا سیب زمینی ها پخته شود و سپس آبکش کرده و زمان دهید کمی از حرارت بیفتد. سپس در غذاساز ریخته و یا در یک ظرفی کره را به همراه ادویه ها و ۲ عدد تخم مرغ همه را با هم مخلوط کرده تا پوره سیب زمینی آماده شود.

مرحله دوم: مواد میانی

یک عدد پیاز را در تابه خرد کرده و روغن بریزید و روی حرارت گذاشته تا پیاز سرخ شود. سپس گوشت را به همراه ادویه ها به پیاز اضافه کنید و تفت دهید. در آخر پخت گوشت، قارچ های خرد شده را به همراه آبلیمو و پنیر چدار به گوشت اضافه کنید و همه را با هم تفت دهید و از روی حرارت بردارید.

مرحله سوم: کبه عربی با سیب زمینی

به مقدار یک نارنگی از پوره سیب زمینی برداشته و در دست پهن کنید و از مواد میانی گذاشته و پوره را جمع کنید. سپس کبه عربی با سیب زمینی را ابتدا در آرد سفید و بعد در تخم مرغ و در آخر در آرد سوخاری بزنید و در روغن داغ سرخ کنید.

مرحله چهارم: سرو کبه عربی با سیب زمینی

در آخر که همه ی کبه عربی با سیب زمینی ها آماده شد، در ظرف مورد نظر سرو کرده و با سبزیجات و سس دلخواه تزئین کرده و نوش جان فرمائید.

نکات کلیدی در تهیه کبه عربی با سیب زمینی

  1. در تهیه کبه عربی می توانید از پوره گوجه فرنگی به همراه دیگر مخلفات استفاده کنید.
  2. در تهیه کبه عربی می توانید از بیکینگ پودر برای پوف آلودگی بیشتر نیز استفاده کنید.
  3. همچنین می توانید کبه عربی را با سینه مرغ و زرشک آماده کنید.
  4. می توانید کبه عربی را به صورت خیلی ساده و فقط به همراه سیب زمینی و پنیر آماده کنید.
  5. می توانید در مواد میانی کبه عربی از رب گوجه فرنگی استفاده کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: