خورش تره فرنگی یکی از خورشت های بسیار خوشمزه و ساده است که می توانید آن را در منزل تهیه کنید. نوعی سبزی است که در آخر تابستان و ماه پاییز می روید. تره فرنگی با خوشمزگی ای که به غذا می دهید ولی خیلی کم از آن استفاده می شود. آشمزی به همین دلیل برای شما عزیزان دستور تهیه ی خورش تره فرنگی را آماده کرده است تا شما عزیزان نیز از خواص بی شمار ترفرنگی بهرمند شوید. تره فرنگی را می توانید به صورت تنها در خورش استفاده کنید و یا در کنار سبزیجات دیگر برای انواع سوپ ها و سالاد ها به صورت خام و پخته نیز استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه خورش تره فرنگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه خورش تره فرنگی با گوشت:

تره فرنگی۵۰۰ گرم
گوشت خورشی۳۰۰ گرم
پیاز۱ عدد
لوبیا قرمز۱ پیمانه
نمک فلفل زردچوبهبه میزان لازم
آببه میزان لازم
روغن مایعبه میزان لازم
لیمو عمانی۲ عدد

طرز تهیه خورش تره فرنگی با گوشت و لوبیا:

مرحله اول آماده سازی تره فرنگی:

سبزی تره فرنگی مانند پیازچه می مانند ولی درشت تر و سفت تر از پیازچه است. تره فرنگی ریز را در سالاد نیز استفاده می کنند و درشت آن برای خورش و سوپ نیز می باشد. بنابراین سایز درشت آن را برای خورش انتخاب کنید و به صورت حلقه ای نیز برش بزنید. سپس آبکشی نمائيد و در ماهی تابه کمی سرخ کنید و کنار بگذارید تا در ۴۰ دقیقه آخر پخت گوشت تره فرنگی را به خورش اضافه کنید.

مرحله دوم: آماده سازی لوبیا قرمز:

لوبیا قرمز را از شب قبل خیس کرده و بعد از گدشت این مدت آبکشی نمائید. سپس به همراه ۲ لیوان آب بگذارید تا یکبار جوش بزند و رنگ قرمز آن خارج شود.

مرحله دوم پخت گوشت:

در یک قابلمه پیاز را خرد کرده به همراه روغن اضافه کنید و روی حرارت بگذارید تا سرخ شود. سپس ادویه ها و لوبیا قرمز البته به جز نمک را به همراه گوشت اضافه کنید و تفت دهید سپس به میزان ۴ لیوان آب در خورش بریزید و درب قابلمه را بگذارید تا آب به جوش آید و سپس زیر شعله را کم کنید و ۲ ساعت زمان دهید تا گوشت پخته شود.

مرحله چهارم افزودن چاشنی:

بعد از ۱ ساعت و نیم که از پخت خورش گذشت، نمک و لیمو عمانی را به خورش اضافه کنید.

مرحله پنجم تهیه خورش تره فرنگی:

در ۴۰ دقیقه آخر پخت خورش تره فرنگی را اضافه کنید و خورش را زیر رو کنید. بعد از گذشت خورش تره فرنگی شما آماده است تا در کنار پلو زعفرانی سرو شود و نوش جان فرمائید.

نکات کلیدی در تهیه خورش تره فرنگی

  1. در تهیه خورش تره فرنگی می توانید از مرغ و گوشت چرخ کرده نیز استفاده کنید.
  2. در تهیه خورش تره فرنگی برای استفاده از چاشنی می توانید از آب لیمو و یا آب نارنج و لیموعمانی استفاده نمائيد.
  3. خورش تره فرنگی خورش باید غلیظ باشد.
  4. خورش تره فرنگی باید حسابی جا افتاده باشد و با حرارت کم بجوشد.
  5. خورش تره فرنگی مانند خورش بامیه است و باید در ۴۰ دقیقه ی آخر پخت اضافه شود.
  6. حتی می توانید خورش تره فرنگی را بدون لوبیا نیز آماده کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: