نان کشمش و گردو یکی از نان های مفید و سالم است که می توانید به راحتی در خانه تهیه و برای صبحانه یا میان وعده از آن استفاده کنید. در تهیه این نان از خمیر مایه استفاده می شود و برای فیلینگ از شکر، دارچین، کشمش و گردو استفاده می شود. ترکیب گردو و کشمش یک ترکیب بسیار خوب است که وقتی با دارچین ترکیب می شود فوق العاده می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه نان کشمش و گردو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه نان کشمش و گردو

آرد قنادی4 پیمانه
تخم مرغ1 عدد
خامه2/3 پیمانه
شیر1 پیمانه
شکر1/3 پیمانه
نمک1 و 1/2 ق چای خوری
خمیر مایه فوری1 ق غذا خوری

طرز تهیه نان کشمش و گردو

مرحله اول: هم زدن مواد خمیر

خامه، شیر و شکر را در یک کاسه بریزید سپس تخم مرغ را بشکنید و در کاسه ریزید. آرد و نمک و خمیر مایه را نیز اضافه کنید و با پره مخصوص خمیر برای 15 دقیقه با دور متوسط هم بزنید. با دست نیز می توانید این کار را انجام دهید فقط به زمان بیشتری نیاز دارید که یک خمیر نرم و نچسب بدست آید.

مرحله دوم: استراحت دادن خمیر

خمیر را در یک نایلون بریزید و بزارید به مدت یک ساعت استراحت کند بعد از استراحت کمی خمیر را ورز دهید. خمیر را به 12 قسمت مساوی تقسیم کنید.

مرحله سوم: اضافه کردن فیلینگ

هر چونه را به صورت مستطیل باز کنید و روی آن شکر و دارچین بریزید. کشمش و گردو را نیز اضافه کنید. خمیر را رول کنید.

مرحله چهارم: پختن خمیر در فر

خمیر های رول شده را روی سینی فر بچینید و بزارید به مدت نیم ساعت دوباره استراحت کند. فر را روشن کنید تا گرم شود و دمای آن را روی 175 درجه بزارید. نان را با تخم مرغ رومال کنید و برای 20 دقیقه داخل فر قرار دهید و برای 2 دقیقه آخر گریل را روشن کنید تا طلایی شود. کمی عسل و آب گرم مخلوط کنید و بعد از پخت روی نان ها بمالید.

فوت و فن های طرز تهیه نان کشمش و گردو

  1. برای رومال از زرده تخم مرغ که با همزن هم زده اید به همراه کنجد می توانید استفاده کنید.
  2. بهتر است آرد را الک کنید تا شفاف تر شود و خمیر بهتری داشته باشید.
  3. می توانید از کمی سبوس گندم نیز در خمیر خود استفاده کنید.
4/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: