حلوا کاراملی یکی از حلواهای خاص و متفاوت است که حالتی شبیه به کارامل دارد و می توانید آن را به عنوان صبحانه یا میان وعده با چای میل کنید. در این حلوا شکر را باید به قدر ی تفت دهید تا حالت کارامل مانند به خود بگیرد. ترکیب این حلوا با مغزیجات یک ترکیب عالی و خوشمزه و همچنین مقوی است. در این حلوا دو مواد متفاوت نسبت به حلوای معمولی به کار می رود که شامل شیر عسلی و شیر خشک قنادی است. امروز در آشمزی طرز تهیه حلوا کاراملی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه حلوا کاراملی

شیر خشک قنادی1 لیوان
شکر1 لیوان
شیر عسلی1/2 لیوان
آب1/2 لیوان
کره50 گرم
شکر برای شربت1/5 ق سوپ خوری

طرز تهیه حلوا کاراملی

مرحله اول: ترکیب کردن مواد

شیر خشک قنادی را الک کنید تا شفاف شود سپس شیر خشک را در یک کاسه بریزید.در ادامه شکر را نیز به شیر خشک اضافه کنید و هم بزنید. شیر عسلی را نیز به مواد مخلوط شده اضافه کنید. شیر عسلی را می توانید از مغازه ها یا لوازم قنادی و عطاری تهیه کنید.

مرحله دوم: اضافه کردن آب به مواد مخلوط شده

آب را به مواد اضافه کنید و هم بزیند اگر مواد گلوله بود کمی با گوشکوب برقی آن را له کنید تا گلوله ها باز شود. سعی کنید تمام گلوله ها را از بین ببرید تا یک حلوای شفاف و یکدست داشته باشید. یکدست بودن و گلوله نبودن این حلوا بسیار مهم است.

مرحله سوم: تهیه شربت حلوا کاراملی

یک تابه را روی حرارت گاز قرار دهید و سپس کره را در آن بریزید تا کره ذوب شود. کمی کره را تفت دهید تا به طور کامل ذوب شود. در ادامه مواد ترکیب شده با شیر خشک قنادی را به مواد داخل تابه اضافه کنید و هم بزنید. وقتی کمی غلیظ شد زیر شعله را خاموش کنید و صبر کنید تا کمی سرد شود سپس در ظرف سرو بریزید.

فوت و فن های طرز تهیه حلوا کاراملی

  1. این حلوا را می توانید با خلال بادام و پسته و… تزیین و نوش جان کنید.
  2. وقتی شکر را به کره اضافه کردید باید خوب تفت دهید تا شکر حالت کارامل مانند به خود بگیرد.
  3. وقتی شکر را اضافه کردید باید خیلی هم بزیند و گرنه شکر می سوزد.
  4. برای عطر و طعم بهتر می توانید از گلاب و هل نیز استفاده کنید البته استفاده از شیر عسلی طعم خوبی به حلوا می دهد و اگر گلاب را نیز حذف کنید خیلی مهم نیست.
Rate this post

دسته بندی شده در: