کدو بره یکی از غذا های محلی مازندران است. این غذا یکی از غذا های مخصوص گیاهخواران و افراد دارای رژیم است. یکی از مزیت های این غذا این است که به راحتی و در کمترین زمان ممکن تهیه می شود. این غذا به دلیل داشتن مواد گیاهی و سالم یکی از غذا های خوب مناسب تمامی افراد است. مواد اصلی این غذا کدو، سیب زمینی و تخم مرغ است. این غذا را می توانید با نان یا برنج میل کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه کدو بره را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کدو بره

تخم مرغ3 عدد
گوجه فرنگی5 عدد
کدو سبز5 عدد
سیب زمینی2 عدد
پیاز1 عدد
نمک، فلفل و زردچوبهبه مقدار لازم
ماست خامه ایبه مقدار دلخواه

طرز تهیه کدو بره

مرحله اول: تفت دادن پیاز

پیاز ها را پوست کنید و با چاقو خرد کنید و در یک ظرف بریزید. در یک تابه روغن بریزید و گاز را روشن کنید تا روغن گرم شود. پیاز ها را به تابه اضافه کنید و بعد از کمی تفت دادن زردچوبه و فلفل را به همراه نمک اضافه کنید.

مرحله دوم: اضافه کردن سیب زمینی ها و کدو ها

سیب زمینی ها را پوست کنید و نگینی خرد کنید سپس به پیاز سرخ شده اضافه کنیدو تفت دهید. حرارت را کم کنید و بگذارید سیب زمینی ها با حرارت ملایم بپزد. بعد از 5 دقیقه کدو ها را اضافه کنید و اجازه دهید برشته شود.

مرحله سوم: اضافه کردن تخم مرغ به مواد تفت داده شده

در مرحله آخر گوجه فرنگی را بشورید و خرد کنید سپس به مواد اضافه کنید. بعد از مدتی تخم مرغ ها را بشکنید و به مواد اضافه کنید و صبر کنید تا تخم مرغ ها پخته شود. زیر گاز را خاموش کنید و کدو برع را در ظرف سرو بریزید سپس کمی ماست خامه ای یا پنیر پارمیسان بریزید و نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه کدو بره

  1. ماست خامه ای قابل حذف است و فقط برای خوشمزه تر شدن کدو بره از آن استفاده می شود و یا می توانید از پنیر پارمیسان به جای ماست خامه ای استفاده کنید.
  2. هر چقدر پیاز ها بهتر سرخ شود کدو بره شما خوشمزه تر خواهد بود و می توانید از کمی پودر پاپریکا نیز در هنگام سرخ شدن آن استفاده کنید تا خوشمزه تر شود.
Rate this post

دسته بندی شده در: