رنگینک قالبی یکی از رنگینک های قالبی و مجلسی است که می توانید در مراسمات خود برای پذیرایی استفاده کنید. این رنگینک یک خوراکی خوب برای ایام ماه رمضان است و همچنین می توانید به عنوان عصرانه با چای میل کنید. در تهیه این حلوا از گردو و خرما به همراه آرد استفاده می شود که این حلوا را مغذی و مفید تر می کند. امروز در آشمزی طرز تهیه رنگینک قالبی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه رنگینک قالبی

آرد سفید1 پیمانه
آرد نخودچی1/2 پیمانه
کره100 گرم
پودر هل1/4 ق چای خوری
پودر دارچن1 ق چای خوری
پودر قند3 ق سوپ خوری
خرما10 عدد
گردوی خرد شده2 ق سوپ خوری

طرز تهیه رنگینک قالبی

مرحله اول: ترکیب کردن خرما و گردو

هسته خرما ها را جدا کنید و در کاسه ای بریزید و با پشت قاشق آن را کمی له کنید. گردو ها را نیز با چاقو یا کارد ریز کنید نیاز نیست کامل پودر شود. گردو های خرد شده را به خرما اضافه کنید و کمی هم بزنید تا مخلوط شوند.

مرحله دوم: تفت دادن آرد

یک تابه را روی شعله قرار دهید و گاز را روی حرارت ملایم بزارید سپس آرد سفید و آرد نخودچی را به تابه اضافه کنید. در ادامه کره را نیز به آرد اضافه کنید و تفت دهید. گاز را خاموش کنید و مواد داخل تابه را در یک کاسه بریزید و روی آن پودر قند الک کنید. پودر هل و دارچین را نیز اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: قرار دادن مواد در قالب

قالب سیلکونی با طرح دلخواه را بردارید و به اندازه نصف قالب از مواد آردی بردارید و با قاشق در قالب بریزید سپس با قاشق فشرده کنید و صاف کنید. به مقدار کم از ترکیب خرما و گردو بردارید و در قالب بزارید سپس دوباره از مواد مواد آرد روی آن استفاده و آن را صاف کنید. به همین صورت قالب های دیگر را نیز پر کنید به جای قالب سیلیکونی می توانید از سایر قالب های دیگر نیز به همین صورت استفاده کنید.

مرحله چهارم: آماده شدن رنگینک

قالب را در یخچال به مدت چند ساعت قرار دهید سپس خارج کنید. رنگینک ها را از قالب به راحتی خارج کنید و در ظرف سرو بچینید و روی آن را با پودر های مختلف تزیین کنید.

فوت و فن های طرز تهیه رنگینک قالبی

  1. برای تفت دادن آرد حواستان باشد که رنگ آن تغییر نکند و فقط بوی خامی آن گرفته شود.
  2. وقتی آرد را تفت می دهید باید حرارت ملایم باشد و به طور مداوم هم بزنید تا آرد نسوزد.
Rate this post

دسته بندی شده در: