کیک بستنی یکی از خوراکی های جذاب و خوشمزه تابستانی است که شاید فکر کنید تهیه آن در خانه سخت است و فقط در کافی شاپ ها قابل تهیه است اما امروز یک دستور ساده و راحت کیک بستنی را خواهیم گفت که به راحتی کیک بستنی شما شبیه کافی شاپ ها باشد. کیک بستنی باعث خنک شدن و افزایش شادابی شما در فصل گرم تابستان می شود. این کیک بستنی را شما با کیک خانگی تهیه می کنید و بسیار سالم تر از کیک بستنی های بیرون است. امروز در آشمزی طرز تهیه کیک بستنی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کیک بستنی

بستنی وانیلی یا شکلاتیبه مقدار لازم
آرد2 لیوان دسته دار
بکینگ پودر2 ق مربا خوری
پودر کاکائو2 ق غذا خوری
تخم مرغ1 عدد
شکر1 لیوان
روغن1 لیوان سرخالی
آب ولرم1 لیوان سرخالی
وانیلکمی

طرز تهیه کیک بستنی

مرحله اول: تهیه مواد مایع کیک

در یک کاسه تخم مرغ را بشکنید سپس به آن وانیل را اضافه کنید. در ادامه شکر را نیز اضافه کنید و با قاشق یا چنگال هم بزنید نیازی به همزن نیست. روغن را نیز اضافه کنید و هم بزنید. در آخر اب را نیز اضافه کرده و هم بزنید.

مرحله دوم: اضافه کردن آرد

آرد را الک کنید و به مواد مایع کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا خوب ترکیب شوند. در آخر بکینگ پودر را اضافه کنید و خیلی کم و در حد ترکیب شدن هم بزنید. توجه داشته باشید که بعد از اضافه کردن بکینگ پودر نباید خیلی هم بزنید چون بکینگ پودر خاصیت پف دهندگی خود را از دست می دهد. پودر کاکائو را نیز الک کنید و به مواد اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: پخت کیک

مواد کیک را در یک قالب که با روغن چرب کرده اید بریزید و قالب را در فر از قبل گرم شده بزارید. اگر از فر گازی استفاده می کنید دما را روی 180 درجه و به مدت 30 تا 40 دقیقه قرار دهید. اگر از فر زبرقی یا تستر استفاده می کنید دما را روی 150 دقیقه به مدت 30 تا 40 دقیقه قرار دهید. بعد از پخت کیک قالب را از فر خارج کنید و صبر کنید کیک خنک شود.

مرحله چهارم: اضافه کردن بستنی به کیک

شما می توانید یک لایه بستنی در لای کیک قرار دهید و یا اگر قطر قالب شما زیاد است دو لایه بستنی در کیک قرار دهید. به این صورت که بستنی با رطعم دلخواه خود را تهیه و بزارید کمی شل شود. با چاقو کیک را از قطر آن ببرید و بستنی را روی آن بمالید سپس قسمت جدا شده کیک را قرار دهید.

فوت و فن های طرز تهیه کیک بستنی

  1. روی کیک بستنی را می توانید با مغریجات یا گاناش و شکلات آب شده نیز تزیین کنید.
  2. بستنی را می توانید در خانه نیز تهیه کنید به این صورت که کمی خامه قنادی را با شیر عسلی هم بزنید و در فریزر به مدت یک شب بزارید تا سفت شود.
2.7/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: