بیکن مرغ یکی از خوشمزه ترین هاست که با استفاده از آن می توانید ساندویچ و پیتزا همچنین غذا های خوشمزه دیگر را نیز تهیه کنید. بیکن در ایران برای اولین بار با گوشت گوساله تهیه شد که مورد پسند قرار گرفت و سپس آن را با گوشت های دیگر مانند مرغ نیز تهیه کردند. تهیه بیکن در خانه این مزیت را دارد که شما از سالم بودن آن مطمئن هستید و می توانید برای تغذیه کودکان خود به همراه سس های مختلف استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه بیکن مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه بیکن مرغ

سینه مرغ400 گرم
سیر2 حبه
تخم مرغ1 عدد
گلوتن20 گرم
شیر خشک10 گرم
نشاسته ذرت20 گرم
نمک10 گرم
روغن60 گرم
آب خنک80 گرم
پاپریکا2 گرم
فلفل قرمز2 گرم
جوز هندی1 گرم
پنیر گودابه میزان لازم

طرز تهیه بیکن مرغ

مرحله اول: آماده کردن مرغ

مرغ پاک شده و خرد شده را با چرخ گوشت چرخ کنید. مرغ چرخ شده را در غذا ساز بریزید و سیر را نیز به آن اضافه کنید تا یکدست شود.

مرحله دوم: اضافه کردن تخم مرغ

تخم مرغ را بشکنید و با مواد دیگر مخلوط کنید. مواد خشک و ادویه جات را بریزید تا یکدست شود. آب یخ را کم کم و در چند مرحله اضافه کنید. روغن را نیز مانند آب اضافه کنید و میکس کنید تا یکدست شود.

مرحله سوم: قرار دادن مواد در قالب

مواد ترکیب شده را در یک قالب گرد ساده یا قالب لوف که زیر آن را فویل انداخته اید بریزید. نصفی از مواد را داخل ظرف بریزید و در لایه دوم پنیر بریزید و با قاشق فشرده و صاف کنید. در ادامه باقی مواد را بریزید و ظرف را کمی تکان دهید تا هوای آن گرفته شود. روی ظرف را فویل بکشید و در سینی فر آب گرم بریزید و ظرف قالب را در ان قرار دهید. دمای فر را روی 130 درجه به مدت 1 ساعت قرار دهید تا پخته شود.

مرحله چهارم: بیرون آوردن از فر

بعد از گذشت یک ساعت مواد را از فر خارج کنید و صبر کنید خنک شود سپس در یخچال برای مدتی استراحت دهید در ادامه از یخچال خارج کرده و برش بزنید و از آن در ساندویچ یا پیتزاهای خوشمزه خود استفاده کنید.

فوت و فن های طرز تهیه بیکن مرغ

  1. خمیر مرغ که چرخ کردید باید حتما خنک باشد سپس در غذاساز بریزید.
  2. مدت نگه داری این بیکن در فریزر 1 ماه و در یخچال 3 روز است و این به دلیل این است که در آن از مواد افزودنی استفاده نمی شود.
1/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: