آلوچه خشک را می توان در غذاهای مختلف مانند کوفته و خورش های هویج و کرفس و… ریخت و غذا ها را با آن خوشمزه و طعم دار کرد. همچنین می توان آن را خیس کرد و خالی میل کرد. آلوچه خشک سرشار از آنتی اکسیدان است. این آنتی اکسیدان ها می‌توانند به مقابله با رادیکال های آزاد و اثرات مخرب آن ها بپردازند. یکی از مهم‌ترین خواص آلوچه، بهبودسلامت استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان است. کنترل و کاهش کم خونی، یکی دیگر از مهم‌ترین خواص آلوچه خشک است. امروز در آشمزی طرز تهیه آلوچه خشک را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه آلوچه خشک

آلوچهبه مقدار لازم
نمککمی

طرز تهیه آلوچه خشک

مرحله اول: شستن آلوچه ها

آلوچه ها را در سینک ریخته و آب را باز کنید و تمیز بشویید. یک دستمال تمیز را روی میز پهن کرده و آلوچه ها را روی آن بریزید و بزارید کامل خشک شود. اگر آلوچه های شما دم دارد دم های آن را نیز جدا کنید.

مرحله دوم: خشک کردن آلوچه ها مقابل نور خورشید

آلوچه ها را در سینی به خوبی پخش کنید سعی کنید آلوچه ها خیلی روی هم قرار نگیرد. سینی را در بالکن یا پشت بام خانه در معرض نور خورشید قرار داده و بزارید خشک شود. روزی چند بار آلوچه ها را زیر و رو کنید تا همه جای آن به طور مساوی خشک شود. این کار را حدودا سه روز انجام دهید تا به طور کامل آلوچه ها خشک شود. می توانید در صورت دوست داشتن کمی نمک نیز به آن اضافه کنید.

مرحله سوم: خشک کردن آلوچه ها در فر

شما می توانید به جای اینکه آلوچه ها را با نور خورشید خشک کنید به طور سریع و راحت تر با فر خشک کنید. برای این کار آلوچه ها را در سینی ریخته و در فر که دمای آن باید پایین ترین حد باشد قرار دهید. صبر کنید تا آب آلوچه ها کشیده شود سپس فر را خاموش کرده و آلوچه های خشک شده را برای مدتی کمی بزارید خنک شود سپس بسته بندی کنید یا میل نمایید.

فوت و فن های طرز تهیه آلوچه خشک

  1. برای خشک کردن آلوچه اگر به دستگاه میوه خشک کن دسترسی دارید می توانید با آن آلوچه را نیز خشک کنید و دمای میوه خشک کن باید روی 45 درجه سانتی گراد باشد.
  2. اگر آلوچه ها را با نور خورشید خشک می کنید حواستان باشد که الوچه ها خیلی خشک نشود و به موقع از معرض نور خورشید آن را خارج کنید در این صورت از آلوچه جز هسته و پوست چیزی باقی نمی ماند.
  3. توجه داشته باشید که الوچه های زیاد رسیده و ضربه دیده برای خشک کردن مناسب نیستند.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: