بستنی بدون ثعلب یکی از بستنی های سالم و خوشمزه است که می توانید در تابستان آن را به راحتی در خانه تهیه کنید. بستنی یک دسر منجمد است که معمولاً از شیر یا خامه تهیه می‌شود و با یک شیرین‌کننده، شکر یا یک جایگزین، و ادویه‌ای مانند کاکائو یا وانیل، یا با میوه‌ های مانند توت فرنگی یا هلو طعم‌دار می‌شود. همچنین می توان آن را با هم زدن خامه و نیتروژن مایع با هم درست کرد. از خواص بستنی می توان به شادابی، تقویت کننده قلب و… اشاره کرد. طرز تهیه بستنی بدون ثعلب سه رنگ را خواهیم گفت اما می توان همین دستور را برای تهیه بستنی های یک رنگ نیز اجرا کرد. امروز در آشمزی طرز تهیه بستنی بدون ثعلب را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه بستنی بدون ثعلب

شیر پر چرب3 لیوان
شکر1 لیوان
نشاسته ذرت3 ق سوپ خوری
وانیل1/8 ق چای خوری
زعفران غلیظبه مقدار لازم
گلاب1 ق غذا خوری
پودر کاکائو1 ق غذا خوری
پاکت شیر1 عدد
چوب بستنیچند عدد
خامه200 گرمی1 عدد

طرز تهیه بستنی بدون ثعلب

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

یک طرف از چهار طرف مستطیلی پاکت مقوایی شیر را با چاقو برش بدهید و در بیاورید. و قسمت درب شیر را با چاقو بریده و درآورید و از قسمتی از مقوا را در قسمت سوراخ درب قرار داده و با چسب از بیرون بچسبانید تا پوشیده شود. داخل پاکت شیر را بشویید و سپس خشک کنید. مواد بستنی مانند شیر و خامه را از یخچال بیرون آورده و به مقدار مناسب از هر کدام برداشته و واد دیگر را نیز آماده کنید.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد

یک قابلمه مناسب را روی گاز قرار داده و گاز را روی حرارت ملایم بزارید. شیر را داخل قابلمه بریزید سپس شکر و نشاسته ذرت را نیز اضافه کرده و مدام هم بزنید تا شکر حل شود مواد غلیظی بدست آید.وقتی مواد نسبتا غلیظ شد حرارت را خاموش کنید. کمی از مواد به اندازه چند قاشق را به خامه اضافه کرده تا خامه هم دمای محیط شود سپس خامه را به مواد اضافه کرده و هم بزنید.

مرحله سوم: تقسیم مواد به سه قسمت

مواد تهیه شده را به نسبت های مساوی در سه کاسه مجزا قرار داده و به یکی وانیل اضافه کرده و هم بزنید. به دومی زعفران دم کرده غلیظ را اضافه و کمی گلاب نیز اضافه کرده و خوب هم بزنید. برای سومی پودر کاکائو را در 1 ق غذاخوری آب جوش حل کرده و به بستنی اضافه کنید و هم بزنید تا ترکیب شود.

مرحله چهارم: ریختن بستنی در قالب

به سلیقه خود در پاکت شیر یک طعم از بستنی ها را ریخته و در فریزر قرار دهید تا زمانی که سفت شود سپس از یخچال درآورده و طعم دیگر را به روی آن اضافه کنید و دوباره در فریزر قرار داده تا خودش را بگیرد. لایه آخر را نیز اضافه کرده و چوب بستنی ها را با فاصله مناسب در بستنی قرار دهید سپس آن را در یخچال قرار داده و به مدت 24 ساعت صبر کنید تا بستنی شما آماده شود سپس از یخچال خارج کرده و و یک برش از آن بزنید و مقوای شیر را جدا کرده و بقیه بستنی را نیز به این صورت از پاکت شیر جدا کرده و میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه بستنی بدون ثعلب

  1. برای تزیین می توانید از ترافل یا شکلات سنگی نیز استفاده کرده یا به طور ساده میل کنید.
  2. طعم های گفته شده قابل تغییر هست و شما می توانید با پوره کردن میوه ها نیز با همین دستور تهیه بستنی میوه ای تهیه کنید.
  3. زمانی که می خواهید چوب بستنی ها را در بستنی قرار دهید می توانید با یک چسب کمی پاکت را محکم کنید.
3.1/5 - (7 امتیاز)

دسته بندی شده در: